Skip links

TURBO WYGRYWA W JUNIORZE! FILIP I TOMEK NA PODIUM W MICRO!

Uff, ależ emocje! Kończymy rywalizację w Słomczynie – drugi dzień piątej rundy ROTAX Max Challenge Poland skomplikował poranny deszcz, ale kierowcy Bambini nie pękają w takich chwilach – tak, jak nie pękali przez cały weekend!
– Czasówka
Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1
Filip Kijanowski – P2
Tomek Cichoracki – P4
Marcel Rudnicki – P6
Szymon Jankowski – P8
Mini Max:
Wiktor Dudek – P8
Franek Cegielski – P15
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P1
Antek Derebecki – P5
Dominik Ziemski – P14
– Wyścig 1
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P2
Marcel Rudnicki – P3
Filip Kijanowski – P5
Wiktor Stalmach – P7
Szymon Jankowski – P14
Mini Max:
Wiktor Dudek – P5
Franek Cegielski – P14 (5 sekund kary)
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P1
Antek Derebecki – P3
Dominik Ziemski – P14
Pierwszy wyścig Micro Maxa był wręcz szalony i na każdym zakręcie coś się działo! Po fenomenalnej walce Tomek uplasował się na P2, zaraz za nim finiszował Marcel. Filip i Wiktor mieli nieco utrudnione zadanie, aby cały czas być w walce o najwyższe lokaty, ale nie złożyli broni nawet na moment. To zaowocowało piątym miejscem Filipa i siódmym Wiktora. Wśród miniaków zarówno Wiktor, jak i Franek awansowali w klasyfikacji względem pozycji startowych, ale obaj musieli się mocno o to postarać i pokazać tempo na całym dystansie. Franek niestety w walce zgarnął 5 sekund kary, co zepchnęło oczko niżej. W kategorii juniorskiej Turbo pokazał, że nie jest łatwo go wyprzedzić i na całym dystansie dzielnie bronił pierwszej pozycji ? Antek po atomowym starcie szybko znalazł się na trzecim miejscu i chociaż później spadł nawet na szóste miejsce, to jednak finalnie wywalczył sobie P3! Dominik zakończył wyścig na 14 lokacie, w pierwszej fazie mając kilka okazji do wykorzystania dobrych technik w defensywie.
– Wyścig 2
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P2
Wiktor Stalmach – P3
Filip Kijanowski – P4 (najszybsze okrążenie)
Marcel Rudnicki – P7
Szymon Jankowski – P13
Mini Max:
Franek Cegielski – P9
Wiktor Dudek – P11 (5 sekund kary)
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P5
Antek Derebecki – P12 (5 sekund kary)
Dominik Ziemski – P15 (8 sekund kary)
Tomek, Wiktor i Filip na całym dystansie toczyli pasjonującą walkę o drugie miejsce. Tym razem górą w tym starciu był Tomek, a pierwszą trójkę uzupełnił Wiktor. Filip zajął czwarte miejsce z najlepszym czasem biegu. Marcel stracił kilka pozycji, będąc uwikłanym w ostrą walkę, a Szymon poprawił się o jedno miejsce względem pierwszego startu. W Mini Maxie Franek popisał się świetnym tempem i od początku było widać, że duży awans wisi w powietrzu. Szkoda Wiktora, który do prawie samego końca realnie był w walce o pierwszą trójkę, ale później sytuacja potoczyła się nie po jego myśli. Podobnie zresztą wyglądało to u Turbo i Antka w Juniorze. Po świetnym starcie, gdzie udało im się zająć dwa pierwsze miejsca, druga faza wyścigu nie była już tak szczęśliwa za sprawą intensywnych ataków pozostałych kierowców. Kacprowi udało się jednak jeszcze stanąć na piątym miejscu, ale Antkowi kara przeszkodziła w uzyskaniu lokaty w dziesiątce. Dominik niestety także otrzymał karę, kończąc zmagania w drugim wyścigu na P15.
– Wyścig 3
Micro Max:
Filip Kijanowski – P1 (najszybsze okrążenie)
Tomek Cichoracki – P2
Wiktor Stalmach – P5
Marcel Rudnicki – P6
Szymon Jankowski – P11
Mini Max:
Franek Cegielski – P4 (5 sekund kary)
Wiktor Dudek – P6 (5 sekund kary)
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P1
Antek Derebecki – P6
Dominik Ziemski – P9
Pierwsze wyścigi tego dnia odbywały się w deszczu, więc zawodnicy mieli utrudnione zadanie. Filip wygrał wyścig Micro Maxa po ładnej walce z długo prowadzącym Tomkiem, dopisując sobie także najlepsze okrążenie wyścigu. Wiktor wywalczył piątą lokatę. Marcel po obróceniu się spadł z trzeciego miejsca, ale dzielnie wrócił do akcji i przywiózł P6. Szymon zaprezentował czystą jazdę w trudnych warunkach i uplasował się na 11 pozycji! Franek dał czadu w wyścigu Mini Maxa, budując sobie na dystansie dużą przewagę i utrzymując czwarte miejsce pomimo kary. Wiktor również walczył o każdy centymetr toru – sklasyfikowano go na P6. Wśród juniorów na swoje ulubione miejsce wrócił Turbo! Antek z 12 miejsca awansował aż o 6 oczek, wielkie brawa! Słowa uznania również dla Dominika, który kończy bieg w pierwszej dziesiątce i pokazuje, że potrafi świetnie czuć warunki na torze!
– Wyścig 4
Micro Max:
Filip Kijanowski – P1
Wiktor Stalmach – P4
Marcel Rudnicki – P5
Szymon Jankowski – P15
Tomek Cichoracki – P20/NU (najszybsze okrążenie)
Mini Max:
Franek Cegielski – P4
Wiktor Dudek – P6
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P2
Antek Derebecki – P7
Dominik Ziemski – P15
Filip wygrał ostatni wyścig w przekonującym stylu! Wiktor plasuje się zaraz za TOP3, a za jego plecami punktuje Marcel. Szymon kończy zawody 15 miejscem. Tomek w zaciętej walce o drugie miejsce niestety wypada z toru, ale na pocieszenie mamy dla niego najlepszy czas wyścigu i fotel lidera generalki! W Mini Maxie Franek i Wiktor powtórzyli wyniki z poprzedniego wyścigu, notując udaną niedzielę. Wśród juniorów Turbo dopełnił dzieła i zajął drugie miejsce, wygrywając zawody! Antek po ładnej walce kończy bieg na siódmym miejscu, a Dominik w ostatnim wyścigu weekendu przyjeżdża na metę piętnasty.
– Klasyfikacja zawodów (oraz generalna)
Micro Max:
Filip Kijanowski – P2 (P5)
Tomek Cichoracki P3 (P1)
Wiktor Stalmach – P4 (P6)
Marcel Rudnicki – P6 (P2)
Szymon Jankowski – P13 (P11)

Mini Max:
Wiktor Dudek – P7 (P12)
Franek Cegielski – P8 (P8)
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P1 (P3)
Antek Derebecki – P8 (P9)
Dominik Ziemski – P14 (P23)
I to by było na tyle! Dziękujemy, że byliście z nami – brawa także dla naszych wspaniałych kierowców w pokazach, którzy udowadniają, że ten sport przyciąga absolutnie w każdym wieku ? Rysiu Kocik, Staś Rudnicki i Julek Tomasik – jesteście wielcy!
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń