Skip links

TRZECIE MIEJSCE TOMKA, FRANKA I KACPRA W CZESKIM TRINCU!

Rywalizacja w czwartej rundzie Rotax Max Challenge Poland dobiegła końca. Na torze sporo się działo, a Bambiniaki zapewniły nam bardzo wiele emocji, jeśli jesteście ciekawi jak było to zapraszamy na podsumowanie sobotniej oraz niedzielnej rywalizacji w czeskim Trincu!
– Czasówka
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P2
Wiktor Stalmach – P4
Szymon Jankowski – P10
Tomek Cichoracki – P11
Filip Kijanowski – P13
Mini Max:
Franek Cegielski – P1
Wiktor Dudek – P9
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P9
Dominik Ziemski – P17
– Wyścig 1
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P5
Tomek Cichoracki – P6
Szymon Jankowski – P9
Filip Kijanowski – P14
Wiktor Stalmach – P16 (+10 sekund kary)
Mini Max:
Franek Cegielski – P5
Wiktor Dudek – P8
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P11
Dominik Ziemski – P17
Pierwszy wyścig w Micro Max nie należał do najbardziej udanych. Marcel stracił drugą lokatę krótko po starcie, a przez resztę wyścigu walczył o czwarte miejsce ostatecznie finiszując na pozycji piątej. Tomek, pojechał wyśmienicie, zaliczył spory awans i dojechał do mety zaraz za Marcelem. Szymon pojechał dobry wyścig w środku stawki, a Filip i Wiktor brali udział w incydentach i zostali sklasyfikowani odpowiednio na miejscu czternastym i szesnastym. W Mini Maxie Franek utrzymał prowadzenie po starcie, jednak potem musiał stoczyć zacięty pojedynek z rywalami i dowiózł piąte miejsce, dysponował jednak świetnym tempem. Wiktor z kolei pokazał dużą determinację i po kilku przetasowaniach zyskał jedno oczko dojeżdżając na pozycji ósmej. Turbo dojechał do mety na tej samej pozycji, z której startował, Antek miał emocjonujący wyścig, jednak w skutek incydentu z kilkoma rywalami na ósmym okrążeniu stracił parę pozycji, a Dominik finiszował siedemnasty.
– Wyścig 2
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P3
Marcel Rudnicki – P6
Filip Kijanowski – P9
Wiktor Stalmach – P10
Szymon Jankowski – P11
Mini Max:
Franek Cegielski – P3
Wiktor Dudek – P13 (KARA +5 SEKUND)
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P7
Dominik Ziemski – P16
Po raz kolejny w Micro dobry wyścig zaliczył Tomek, który tym razem awansował z szóstego na trzecie miejsce. Marcel ponownie walczył tuż za czołową trójką i dowiózł szóstą lokatę. Filip i Wiktor przebijali się z końca i udało im się odzyskać kilka oczek. Nieco pechowo wyścig ułożył się dla Szymka, który wypadł z pierwszej dziesiątki. W Miniaku Franek pokazał, że dysponuje naprawdę mocnym tempem, zaliczył awans na trzecie miejsce, a przez większość wyścigu walczył nawet o drugą lokatę. Wiktor także pojechał dobry wyścig, zaliczając kolejny awans i finiszując na siódmym miejscu, jednak kara za zderzak zrzuciła go na trzynastą lokatę. Turbo zaliczył kolejny spokojny wyścig dowożąc trzecią lokatę, Antek stoczył kilka fajnych pojedynków i awansował na siódme miejsce, a Dominik wywalczył jedno oczko i dojechał szesnasty.
fot. RaceMedia
– Wyścig 3
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P1
Tomek Cichoracki – P3
Wiktor Stalmach – P6
Filip Kijanowski – P11
Szymon Jankowski – P12
Mini Max:
Franek Cegielski – P3
Wiktor Dudek – P10
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P7
Dominik Ziemski – P17
W trzeciej serii startów najwięcej emocji zapewnili nam kierowcy Micro Maxa. Chłopacy walczyli naprawdę ambitnie i często brali udział w wielu pojedynkach. Marcel bezbłędną jazdą zapewnił sobie zwycięstwo, Tomek po wielu przetasowaniach dojechał trzeci, także Wiktor zaliczył awans i dojechał szósty. Filip po walce w środku stawki finiszował jedenasty, a Szymek dojechał za jego plecami. W Mini Maxie Franek toczył bój o drugie miejsce do samej mety, ostatecznie dojeżdżając na pozycji trzeciej. Wiktor odzyskał kilka oczek po wczorajszej karze jednak później od rywali dzielił go zbyt duży dystans by spróbować ataku i dojechał na miejscu dziesiątym.
– Wyścig 4
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P3
Filip Kijanowski – P5
Marcel Rudnicki – P6
Szymon Jankowski – P12
Wiktor Stalmach – DNF
Mini Max:
Franek Cegielski – P4
Wiktor Dudek – P9
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P4
Antek Derebecki – P5
Dominik Ziemski – P17
Ostatnia seria wyścigów stała pod znakiem wielu roszad na torze. W gronie Micro Maxów o zwycięstwo walczył Tomek, ale ostateczenie musiał zadowolić się trzecim miejscem. Filip bezlitośnie wykorzystywał potknięcia rywali i przebił się na piątą pozcję, a Marcel niestety został uderzony przez innego zawodnika i wypchnięty poza tor, po czym musiał odrabiać straty i finiszował na miesjcu szóstym. Szymek rywalizował w środkowej części stawki, a Wiktor brał udział w incydencie tuż po starcie i nie mógł kontynuować rywalizacji. W Mini Maxie Franek po raz kolejny walczył o drugą lokatę do szachownicy, atak na przedostatnim zakręcie jednak się nie powiódł i kierowca Bambini musiał zadowolić się miejscem czwartym. Wiktor w ostatnim starcie stoczył naprawdę wiele pojedynków, prezentował świetne tempo, lecz rywalizacja była bardzo wyrównana i koniec końców dojechał na miejscu dziewiątym. W Juniorach także sporo się działo, Turbo toczył zaciętą walkę o czołowe lokaty, wielokrotnie zamieniając się pozycjami z rywalami, ostatecznie finiszował czwarty. Antek pojechał fenomenalny wyścig, miał bardzo dobre tempo i nie pozwalał sobie na błędy. Jego konsekwencja dała mu piąte miejsce! Dominik w pierwszej fazie wyścigu bił się o pozycję piętnastą, ostatecznie ukończył na miejscu siedemnastym.
fot. RaceMedia
– Klasyfikacja zawodów
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P3
Marcel Rudnicki – P4
Filip Kijanowski – P8
Szymon Jankowski – P11
Wiktor Stalmach – P13
Mini Max:
Franek Cegielski – P3
Wiktor Dudek – P10
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P6
Dominik Ziemski – P17
Przez cały weekend w pokazach Easykart 50 swoje umiejętności szlifował nasz najmłodszy driver – Julek! Jego progres jest widoczny gołym okiem.
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń