Skip links

TRIUMF OLKA JELENIA W PIERWSZYM ROK CUP POLAND

Kierowcy Bambini Racing zakończyli ściganie w pierwszej rundzie ROK Cup Poland na Torze Słomczyn. byliśmy świadkami pełnego spektrum emocji, ale największe brawa wędrują do Olka, który wygrał klasyfikację Mini Roka!  Zresztą wszyscy kierowcy Bambini zasługują po tych zmaganiach na aplauz. Sami zobaczcie!
– Czasówka
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2
Adam Majek – P9
Adam Bryła – P14
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1 (GR. A)
Antek Kosiba – P1 (GR. B )
Kuba Kiwalski – P2 (GR. A)
Wiktor Stalmach – P5 (GR. A)
– Wyścig 1
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P6 (+10 sekund kary)
Adam Majek – P13
Adam Bryła – P16
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1 (Heat AB) [najszybsze okrążenie]
Antek Kosiba – P2 (Heat AB)
Wiktor Stalmach – P7 (Heat AB)
Kuba Kiwalski – P11 (Heat AB)
W Baby Roku Mikołaj na dystansie odjechał rywalom bez problemu, niestety zaliczył falstart. Adaś Bryła i Adaś Majek kolejny raz musieli zmagać się z trudem jazdy po nawierzchni, która nie była ani jednoznacznie mokra ani sucha. W Mini Roku wszyscy kierowcy Bambini wystartowali w jednym Heacie i Olek od startu budował przewagę nad resztą stawki. Antek, Wiktor i Kuba długo musieli walczyć o swoje lokaty.
– Wyścig 2
Baby Rok:
Adam Majek – P9
Adam Bryła – P14
Mikołaj Gawlikowski – NU
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1 (Heat BC)
Antek Kosiba – P2 (Heat AC)
Kuba Kiwalski – P4 (Heat AC)
Wiktor Stalmach – NU (Heat AC)
Tym razem to Adaś Majek wbił się do TOP10 swoją spokojną i bezbłędną jazdą! Adaś Bryła uplasował się czternasty. Niestety Mikołaj, chociaż próbował odrabiać straty spowodowane karą, był zmuszony przedwcześnie zakończyć jazdę po starciu z innym kierowcą. W Mini Roku tym razem kierowcy Bambini byli podzieleni między dwa biegi. Olek, osamotniony w swoim wyścigu, powtórzył sukces z pierwszego startu i po karze za falstart dla innego kierowcy zgarnął P1! Za to w Heacie AC Antek i Kuba mocno się postarali w walce o 2 i 4 miejsce. Niestety Wiktor został wypchnięty z toru i nie ukończył drugiego wyścigu.
fot. RaceMedia

 

– Wyścig 3
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P9
Adam Majek – P13
Adam Bryła – P17 (+5 sekund kary)
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1
Antek Kosiba – P3
Kuba Kiwalski – P9
Wiktor Stalmach – P23
W Baby Roku Mikołaj w niesamowitym stylu przebił się z P20 na P9! Adaś Majek przyjechał do mety trzynasty, a Adaś Bryła 16, jednak 5 sekund kary zepchnęło go jedno miejsce niżej. W Mini Roku Olek potwierdził świetną dyspozycję z wczoraj i wygrał wyścig! Antek dotrzymywał mu kroku i przyjechał do mety trzeci. Kuba ukończył w pierwszej dziesiątce, a Wiktor zmagał się mocno z tłumem w drugiej części stawki.
– Wyścig 4
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P9 (+10 sekund kary)
Adam Majek – P14
Adam Bryła – P15
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1
Antek Kosiba – P5
Wiktor Stalmach – P8
Kuba Kiwalski – WK
W Baby Roku Mikołaj kontynuował odrabianie strat, przekraczając metę na 4 lokacie. Niestety dostał do tego karę. Adaś Majek i Adaś Bryła jechali blisko siebie i rywalizowali w połowie drugiej dziesiątki. W wyścigu Mini Roka, przerwanym czerwoną flagą, Olek zgarnął zwycięstwo, Antek został sklasyfikowany na P5, Wiktor awansował aż o 12 miejsc, a Kuba niestety został wykluczony.
fot. RaceMedia

 

– Klasyfikacja zawodów
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P9
Adam Majek – P12
Adam Bryła – P17
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1
Antek Kosiba – P4
Wiktor Stalmach – P12
Kuba Kiwalski – P16
Pomiędzy planowo rozgrywanymi wyścigami okazję do treningu w pokazach Baby Rok miał Mikołaj Sulowski. Reprezentant Bambini pokonał dziś wiele kółek i zebrał dużo doświadczenia. Dzięki, że byliście z nami!
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń