Skip links

ANTEK KOSIBA TRZECI W KLASYFIKACJI GENERALNEJ MINI ROKA

Bardzo liczna reprezentacja Bambini Racing na ostatnią rundę Roka ma już za sobą wszystkie sesje. Gorąco zapraszamy Was na podsumowanie tego, co wydarzyło się podczas siódmej edycji ROK Cup Poland 2021, na bydgoskim kartodromie ???
– Czasówka
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P5
Adam Bryła – P10
Adam Majek – P14
Mini Rok:
Antek Kosiba – P3 (gr. A)
Kuba Kiwalski -P6 (gr. A)
Wiktor Stalmach – P6 ( gr. B )
Olek Jeleń – P7 ( gr. B )
Wiktor Dudek – P8 ( gr. B )
Franek Cegielski – P9 ( gr. B )
Junior Rok:
Jerzy Glac – P6
Kacper Turoboyski – P11
– Wyścig 1
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P5
Adam Majek – P9
Adam Bryła – P15 (5 sekund kary)
Mini Rok:
Antek Kosiba – P2 (Heat AC)
Kuba Kiwalski – P5 (Heat AC)
Olek Jeleń – P6 (Heat AB)
Wiktor Dudek – P7 (Heat AC)
Franek Cegielski – P8 (Heat AB)
Wiktor Stalmach – NU (Heat AB)
Junior Rok:
Kacper Turoboyski – P8
Jerzy Glac – NS
Mikołaj trzymał się blisko czołówki i dotarł do mety piąty. Adaś Majek przebił się o 5 pozycji względem startu! Adaś Bryła niestety osunął się o kilka oczek po nałożeniu na niego kary 5 sekund. W Heacie AB Mini Roka najlepiej poradził sobie Olek, a niedaleko za nim finiszował Franek. Obaj bardzo ładnie się przebijali. Wiktor Stalmach niestety nie ukończył wyścigu po tym, jak wypadł z trasy w ferworze twardej walki. Za to w Heat AC był pierwszym wyścigiem dla Antka, Kuby i Wiktora Dudka. Antek po świetnej jeździe wywalczył drugą pozycję. Kuba zanotował piąty rezultat, a Wiktor Dudek przekroczył linię mety jako siódmy. Bardzo dobry początek kwalifikacji dla tych kierowców. Wśród juniorów Kacper po ciężkiej przeprawie wywalczył ósme miejsce. Niestety do akcji nawet nie wyruszył Jurek ?
– Wyścig 2
Baby Rok:
Adam Majek – P8
Mikołaj Gawlikowski – P17
Adam Bryła – P18
Mini Rok:
Antek Kosiba – P5 [najszybsze okrążenie] (Heat BC)
Olek Jeleń – P6 (Heat AC)
Franek Cegielski – P6 (Heat BC)
Kuba Kiwalski – P7 (Heat BC)
Wiktor Dudek – P8 (Heat BC)
Wiktor Stalmach – P11 (Heat BC)
Junior Rok:
Kacper Turoboyski – P19
Jerzy Glac – WK
Adaś Majek na koniec dnia popisał się mądrą jazdą z dala od błędów, co dało mu ósme miejsce. Problemów nie ustrzegł się niestety Mikołaj, który w walce kilkukrotnie ścierał się z rywalami i przypłacił to dużym spadkiem. Adaś Bryła także pechowo, został obrócony na starcie przez innego, już obracającego się kierowcę. W Miniaku Dla Olka drugim wyścigiem tego dnia był Heat AC, w którym reprezentant Bambini zajął szóste miejsce, otoczony swoimi kolegami z ekipy. Jednak to bieg BC odbył się z udziałem aż pięciu Bambiniaków, którzy zajmowali na torze pozycje blisko siebie. Antek z najszybszym kółkiem melduje się na P5. Za nim kolejno Franek Cegielski, Kuba Kiwalski i Wiktor Dudek. Zaraz za pierwszą dziesiątką na metę przyjechał Wiktor Stalmach. Jerzyk fantastycznie przebił się w drugim wyścigu Junior Roka – z końca stawki na P7. Niestety otrzymał wykluczenie od sędziów. Dużo pecha miał też Turbo, który zaliczył kolizję i spadł na 20 miejsce.
Chłopaki dali radę ? To samo możemy powiedzieć o Mikołaju Sulowskim, który w ten weekend występował w pokazach Baby Rok, a także o Rysiu Kociku, który niezmiennie walczy w Easykart 50!
– Wyścig 3
Baby Rok:
Adam Bryła – P16 (5 sekund kary)
Adam Majek – P18
Mikołaj Gawlikowski – NU
Mini Rok:
Antek Kosiba – P1
Olek Jeleń – P5
Franek Cegielski – P8
Kuba Kiwalski – P9
Wiktor Dudek – P11
Wiktor Stalmach – P29/NU
Junior Rok:
Jerzy Glac – P10
Kacper Turoboyski – P13 (5 sekund kary)
Nie był to zbyt udany wyścig dla Mikołaja i Adasia Majka, którzy mimo dobrego tempa nie zdołali uniknąć kłopotów. Za to Adaś Bryła fantastycznie przebił się z końca stawki na 12 lokatę! Niestety dotkliwa dla niego była kara 5 sekund. Przedostatni finał Mini Roka w tym sezonie był niesamowity – tym bardziej nam się podobał, bo wygrał go Antek! Olek zanotował piątą lokatę po bardzo dobrym powrocie z 12 miejsca! Franek świetnie zachował zimną krew i zgarnął ósme miejsce. Kuba tym razem dziewiąty, chociaż miał tempo nawet na top3! Wiktor Dudek o włos od pierwszej dziesiątki. Wiktor Stalmach awansował na P16 z 23 lokaty, ale niestety wyleciał z toru w podobnych okolicznościach do wczorajszego Heatu. W Juniorze Jerzyk i Turbo pokazali świetne przebijanie z dolnych rejonów stawki po wczorajszych niepowodzeniach i finiszowali na pozycjach 10 i 13.
– Wyścig 4
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P13
Adam Majek – P15
Adam Bryła – P18
Mini Rok:
Antek Kosiba – P5
Kuba Kiwalski – P7
Wiktor Dudek – P8
Olek Jeleń – P9
Franek Cegielski – P13
Wiktor Stalmach – P19
Junior Rok:
Kacper Turoboyski – P4
Jerzy Glac – P10 (5 sekund kary)
Ostatni start w tym sezonie Baby Roka był bardzo pechowy i trudny dla chłopaków. Mikołaj wywalczył P12. Adaś Majek był 15, a Adaś Bryła 18. W ostatnim finale Mini Roka Antek uplasował się na piątym miejscu – wyniki czasówki zadecydowały o jego drugiej pozycji w zawodach! Kuba, Wiktor Dudek i Olek przyjechali na metę bardzo blisko siebie. Franek po starcie był szósty, potem stracił trochę w twardej walce, charakterystycznej dla Miniaka. Wiktor przebił się o 4 pozycje względem startu! W ostatnim wyścigu Juniora mieliśmy czerwoną flagę wywołaną opadami, ale kierowcy po chwili wrócili do jazdy. Turbo zyskał aż 10 miejsc względem startu i zajął P4! Jerzyk również był bardzo szybki, ale jego wysokie miejsce popsuła trochę kara 5 sekund.
– Klasyfikacja zawodów (w nawiasie generalna)
Baby Rok:
Adam Majek – P12 (P14)
Mikołaj Gawlikowski – P13 (P6)
Adam Bryła – P18 (P10)
Mini Rok:
Antek Kosiba – P2 (P3)
Olek Jeleń – P7 (P6)
Kuba Kiwalski – P8 (P11)
Wiktor Dudek – P9 (P29 po 1 rundzie)
Franek Cegielski – P11 (P33 po 1 rundzie)
Wiktor Stalmach – P22 (P22)
Junior Rok:
Kacper Turoboyski – P10 (P22 po 1 rundzie)
Jerzy Glac – P15 (P25 po 1 rundzie)
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń