Skip links

KRÓL TORUNIA JEST JEDEN! MIKOŁAJ Z PODWÓJNYM PODIUM!

Uwaga, uwaga – to nie są ćwiczenia! Za nami trzydniowy, obejmujący dwie rundy weekend z ROK Cup Poland na Awix Racing Arenie w Toruniu ?
– Czasówka
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2
Adam Bryła – P8
Mini Rok:
Olek Jeleń – P1 ( gr. B )
Antek Kosiba – P3 (gr. A)
Kuba Kiwalski – P3 ( gr. B )
Tomek Cichoracki – P7 ( gr. B )
Wiktor Stalmach – P9 (gr. A)
– Wyścig 1
Baby Rok:
Adam Bryła – P6
Mikołaj Gawlikowski – P10 (10 sekund kary)
Mini Rok:
Olek Jeleń – P3 (Heat AB)
Tomek Cichoracki – P6 (Heat AB)
Wiktor Stalmach – P8 (Heat AB)
Antek Kosiba – P17 (Heat AB) [5 sekund kary]
Kuba Kiwalski – pierwszy Heat jutro!
Mikołaj wspaniale obronił prowadzenie wywalczone w pierwszym zakręcie i po ładnej walce dojechał do mety na pierwszej pozycji. Niestety okazało się, że popełnił minimalny falstart, za co otrzymał dotkliwą karę 10 sekund. Nie łam się Miki, pojechałeś świetnie! Adaś awansował o dwa miejsca względem startu i finiszował na P6. W Mini Roku tylko Kuba musi poczekać na ściganie do jutra. Reszta chłopaków trafiła do grup, które pierwszy Heat miały już dzisiaj. Olek uzyskał P3, Tomek P6. Wiktor uplasował się ósmy, a Antek niestety brał udział w kolizji w pierwszym zakręcie i dodatkowo otrzymał karę. Antek, głowa do góry!
– Wyścig 2
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Adam Bryła – P17
Mini Rok (HEAT BC):
Olek Jeleń – P3
Antek Kosiba – P4
Tomek Cichoracki – P7
Wiktor Stalmach – P8
Kuba Kiwalski – P12
Mikołaj po starcie z 10 pozycji przebił się aż na P3! Adaś niestety został obrócony i nie dał rady odrobić wielkich strat. W Heacie BC Mini Roka Olek zajął trzecie miejsce. Antek dotarł do mety czwarty. Tomek i Wiktor także finiszowali obok siebie – kolejno na 7 i 8 lokacie. Kuba niestety został cofnięty na koniec stawki na starcie i zdołał przebić się na P12.
– Wyścig 3
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P1
Adam Bryła – P10
Mini Rok:
Antek Kosiba – P8
Tomek Cichoracki – P9
Kuba Kiwalski – P11
Olek Jeleń – P12
Wiktor Stalmach – P16 (5 sekund kary)
W trzecim wyścigu Baby Roka Mikołaj w końcu dopiął swego i zgarnął pierwszą lokatę ? Adaś zyskał 7 miejsc, kończąc wyścig na 10 miejscu po starcie z końca stawki – brawo! Później oglądaliśmy pierwszy finał Mini Roka. Antek po starcie z P15 awansował do czołowej dziesiątki! Tomek dojechał do mety dziewiąty. Kuba i Olek ukończyli wyścig kolejno na 11 i 12 miejscu. Wiktor również był blisko, jednak szyki pokrzyżowała mu kara 5 sekund, spychająca go na 16 miejsce.
Wyścig 4 (w nawiasie klasyfikacja zawodów)
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P1 (P3)
Adam Bryła – P7 (P10)
Mini Rok:
Antek Kosiba – P6 (P7)
Olek Jeleń – P7 (P8)
Wiktor Stalmach – P9 (P14)
Tomek Cichoracki – P11 (P10)
Kuba Kiwalski – P14 (P13)
Mikołaj zakończył piątą rundę Roka wygranym w świetnym stylu wyścigiem! Adaś z kolejnym awansem, tym razem na bardzo dobre, siódme miejsce ? W drugim finale Mini Roka działo się naprawdę sporo, przez pewien czas niemal wszyscy kierowcy Bambini Racing jechali obok siebie! Na mecie Antek uplasował się na P6, jedno oczko przed Olkiem. Wiktor na koniec zawodów finiszuje w pierwszej dziesiątce, a Tomek o krok od tej dziesiątki. Kuba tym razem czternasty, po bardzo długiej walce.
Po wszystkim zaczęliśmy rywalizację w ramach 6 rundy ROK Cup Poland – dziś czasówka, a jej wyniki zobaczycie poniżej ?
– Czasówka
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P10
Mini Rok:
Kuba Kiwalski – P2 (gr. A)
Antek Kosiba – P3 (gr. A)
Olek Jeleń – P3 ( gr. B )
Tomek Cichoracki – P7 ( gr. B )
Wiktor Stalmach – P9 (gr. A)
– Wyścig 1
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2
Adam Bryła – NU
Mini Rok:
Antek Kosiba – P6 (Heat AC)
Kuba Kiwalski – P7 (Heat AB)
Tomek Cichoracki – P8 (Heat AB)
Wiktor Stalmach – P14 (Heat AC)
Olek Jeleń – P18 (Heat AB)
Mikołaj po starcie z 4 pola zanotował awans na drugie miejsce z dobrą perspektywą na kolejne wyścigi. Adaś niestety wypadł z trasy już na początku. W Heacie AB Kuba i Tomek dojechali obok siebie, na 7 i 8 pozycji. Olek niestety został wypchnięty już w pierwszym zakręcie i chociaż dzielnie kontynuował jazdę, trudno tu było o odzyskiwanie straconych lokat. Dla Antka i Wiktora to Heat AC był pierwszą szansą na ściganie w niedzielne przedpołudnie. Antek zgarnął szóste miejsce, a Wiktor czternaste.
– Wyścig 2
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2
Adam Bryła – P10
Mini Rok:
Olek Jeleń – P2 (Heat BC)
Kuba Kiwalski – P3 (Heat AC)
Antek Kosiba – P4 (Heat BC)
Tomek Cichoracki – P10 (Heat AC)
Wiktor Stalmach – P11 (Heat BC)
Drugi wyścig Baby Roka i ponownie Mikołaj finiszuje na drugim miejscu ? Adaś po pechowym zakończeniu pierwszego biegu awansował o 7 miejsc, na P10!
Kuba w swoim drugim Heacie uplasował się na bardzo dobrym, trzecim miejscu! Tomek w tym samym biegu przywiózł do mety 10 lokatę. Olek wywalczył sobie drugie miejsce w Heacie BC. W tym samym biegu Antek dotarł do mety czwarty, a Wiktor jedenasty. Miejsca startowe do finałów w Mini wyglądają tak: Kuba P6, Antek P7, Tomek P12, Olek P14, Wiktor P18.
– Wyścig 3
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2
Adam Bryła – P8
Mini Rok:
Olek Jeleń – P7
Kuba Kiwalski – P9
Antek Kosiba – P13 (5 sekund kary)
Wiktor Stalmach – P16
Tomek Cichoracki – P26
Mimo wielkich starań, Mikołaj nie dał rady przekuć startu z zewnętrznej linii w nic więcej niż kolejną drugą lokatę. Oczywiście to świetny wynik, ale Miki miał tu apetyt na jeszcze więcej! Adaś z kolejnym bardzo dobrym wyścigiem i P8. W pierwszym finale Mini Olek po bardzo ładnym przebijaniu trafił na P7. Kuba kolejny raz z zewnętrznej linii, która została na starcie, jednak przywozi P9. Antek znalazł się w dobrym miejscu na starcie i udało mu się dojechać na P5, jednak niestety dostał 5 sekund kary. Wiktor długo cisnął i w ostatecznych wynikach 16 lokata dla niego. Tomek po starcie walczył w TOP10, ale ostatecznie został obrócony.
– Wyścig 4
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Adam Bryła – P8
Mini Rok:
Antek Kosiba – P7
Kuba Kiwalski – P8
Olek Jeleń – P9
Tomek Cichoracki – P16
Wiktor Stalmach – P19
Mikołaj w swoim ostatnim wyścigu w kategorii Baby Rok zgarnął trzecie miejsce. Adaś dorzucił do swojego konta kolejne ósme miejsce. W drugim finale Mini najwyżej uplasował się Antek. Zaraz za nim ściganie zakończył Kuba i Olek. Tomek tym razem szesnasty, a Wiktor dziewiętnasty.
– Klasyfikacja zawodów (w nawiasie generalna)
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P2 (P6)
Adam Bryła – P10 (P10)
Mini Rok:
Olek Jeleń – P8 (P5)
Kuba Kiwalski – P9 (P11)
Antek Kosiba – P11 (P3)
Wiktor Stalmach – P15 (P21)
Tomek Cichoracki – P22 (P15)
Oczywiście w Toruniu mogliśmy zobaczyć też naszych najmłodszych – Mikołaja Sulowskiego w Pokazach Baby Rok i Julka Tomasika oraz Rysia Kocika z Easykart 50 ???
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń