Skip links

KOLEJNE PODIA DLA BAMBINI RACING W STARYM KISIELINIE I ROPAZI. TUROBOYSKI I OBST NA PUDLE.

KOLEJNE PODIA DLA BAMBINI RACING W STARYM KISIELINIE I ROPAZI. TUROBOYSKI I OBST NA PUDLE.

Za nami bardzo intensywny weekend wyścigowy. Tym razem byliśmy w dwóch miejscach w Europie:
– Stary Kisielin i 3 runda Rok Cup Poland
– Ropazi na Łotwie i 1 runda Rotax Nordic Challenge.

W Starym Kisielinie reprezentowało nas 6 kierowców w tym dwóch debiutantów:
Franek Czapla – Mini Rok
Kacper Turoboyski – Baby Rok
Marcel Rudnicki – Baby Rok
Antek Kosiba – Baby Rok
Jakub Kiwalski – Baby Rok – debiut
Mikołaj Gawlikowski – Baby Rok Trening – debiut

W kategorii Baby Rok zdecydowane zwycięstwo odniósł ponownie Kacper Turoboyski, który wygrał wszystkie możliwe wyścigi i eliminacje. Tym samym umocnił swoją pozycję lidera zyskując kilkadziesiąt punktów przewagi nad drugim zawodnikiem.

Na zawodach w Kisielinie nie dało się nie zauważyć dobrego tempa Antka Kosiby, który uzyskał ostatecznie 11 miejsce w Baby Rok.

Pozostali dwaj kierowcy Bambini: Jakub Kiwalski i Marcel Rudnicki uzyskali kolejno 13 i 22 miejsce w Baby Rok.

W bardzo silnej kategorii Mini Rok nasz jedyny reprezentant Franek Czapla ostatecznie ukończył rywalizację na miejscu 7 utrzymując tym samym 4 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Na słowa pochwały zasługuje nasz najmłodszy kierowca debiutujący w Kisielinie – Mikołaj Gawlikowski. Miki był jednym z najszybszych kierowców w kategorii Baby Rok Trening.

W odległym Ropazi na Łotwie podczas zawodów Rotax Nordic Challenge reprezentował nas Maksymilian Obst, który wygrał „czasówkę” , heat-y, finał i przedfinał Micro Max, a w Super Finale dojechał na miejscu drugim. Pomimo, że oficjalnie miejsce w Superfinale zapewniło Maksowi drugie miejsce w zawodach, zdobyte punkty pozwoliły na uzyskanie prowadzenia w generalnej klasyfikacji.

Kolejna runda Rok Cup Poland już za niespełna 2 tygodnie w Toruniu, a Rotax Max Challenge za 3 tygodnie w Bydgoszczy.

[vc_gallery el_id=”gallery-124314″ medias=”52804″ gutter_size=”3″ screen_lg=”1000″ screen_md=”600″ screen_sm=”480″ single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″]
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń