Skip links

Bambini Racing na ostatnich rundat ROTAX-a w Radomiu

W miniony weekend na radomskim torze odbyły się ostatnie dwie rundy Rotaxa, będące jednocześnie ostatnimi zawodami w sezonie 2015 w Polsce. Bambini Racing reprezentowało trzech kierowców: Kacper Rogala i Jonathan Madden, w kategorii Micro Max oraz Janek Grabowski w Baby Challenge. W treningach przed zawodami uczestniczyli również zawodnicy, którzy „na codzień” jeżdżą w serii Rok Cup Poland: Janek Przyrowski, Kacper Turoboyski i Piotr Czaja.

Już podczas treningów zarówno Jonathan , jak i Kacper pokazali, że będę się liczyć w 24 osobowej stawce Micro Max. Podczas sobotniego warm- upu Rogala uzyskał znakomity 2 czas, tracąc do lidera 0,004 sek. , w treningu oficjalnym natomiast 8 pole do startu w finale 1. Madden „wyjechał” bardzo dobry 11 czas.

W przedfinale, który odbył się w ulewnym deszczu Kacper dojechał na miejscu 6, Jonathan natomiast nie ukończył wyścigu. Po finale 2 (Kacper P7, Jonathan P13) kierowcy zostali sklasyfikowani kolejno na 6 i 15 miejscu.

W niedzielę czekało na nas mnóstwo emocji, za sprawą Kacpra. który konsekwentnie od porannej „czasówki” podjął walkę z „czubem” stawki. Czasówka P4, finał 1 – P3, chwilami będąc liderm. W finale 2 Kacper wysunął się na prowadzenie po znakomitym starcie, niestety incydent z udziałem innego zawodnika pozbawił kierowcy podium, gdyż wypadł z toru i po powrocie zdołał powrócić na pozycję dwunastą. Ostatecznie młody kierowca ukończył niedzielną rundę na miejscu 7.

Jonathan Madden nie miał również szczęścia w X rundzie RMC. Uzyskując 17 czas w treningu oficjalnym finał 1 zakończył na miejscu 18, a drugi na miejscu 17 kończąc całą rundę na 19 pozycji.

Nasz najmłodszy kierowca Janek Grabowski uczestniczący w pokazach Baby Challenge znakomicie poradził sobie zarówno w sobotniej, jak i niedzielnej rundzie podczas zmiennych warunków pogodowych. Zaczynający niedawno swoją przygodę z kartingiem kierowca z wyjazdu na wyjazd jechał coraz lepiej.

Podsumowując ostatnie zawody RMC dużo nas nauczyły i dały przekonanie,ze w przyszłym sezonie możemy podjąć walkę w kategorii Micro Max z czołówką stawki.

Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń