Skip links

SŁODKO-GORZKI WEEKEND BAMBINI. ŚMIECHOWSKI ZDOBYWCĄ PUCHARU BABY ROK.

Pierwsze dni września to zarazem ostatnia runda Rok Cup Poland w Starym Kisielinie, ale także Micro Max Festival w hiszpańskiej Zuerze. W obydwu imprezach brali udział nasi zawodnicy.

W Starym Kisielinie szeregi Bambini Racing zasilił Julian Śmiechowski, jeden z czołowych zawodników kategorii Baby Rok. Julek pokazał pokazał swój potencjał wygrywając 3 z czterech finałów i stając ostatecznie na 1 miejscu w obydwu rundach Rok Cup Poland. Tym samym został on Zdobywcą Pucharu Rok Cup Poland w kategorii Baby Rok.

W sobotniej rundzie Kacper Turoboyski rywalizację ukończył na miejscu 6, natomiast z uwagi na incydenty podczas wyścigów pechowo zakończył rundę Franek Czapla (miejsce 18)

W niedzielę role się odwrociły 🙁 Franek ukończył rywalizację na miejscu 7, a Kacper Turoboyski pechowo na miejscu 18.

W klasyfikacji sezonu 2016 Franek uzyskał miejsce 8, a Kacper 16.

W kategoriach pokazowych Baby Rok tradycyjnie reprezentowali nas Antek Kosiba, Janek Grabowski, Marcel Rudnicki oraz najmłodszy kierowca Kuba Grabowski.

W słonecznej Hiszpanii o bilet na Grand Final Rotax-a walczył Szymon Bambini testuje we Włoszech. To pierwsze tak duże zawody dla naszego debiutującego w tym roku kierowcy. Szymek zaczął od treningów w czwartek i piątek, podczas których poznawał nowy tor. Tak naprawdę czasy uzyskiwanie przez niego nie zapowiadały, że w zawodach będzie walczył o czołowe lokaty. Jednakże Szymon zaskoczył wszystkich, a szczególnie zawodników jeżdżących od kilku sezonów i znakomici znających tor w Zuerze. Ósma czasówka, a później dwa razy 3 miejsce w heat-ach. Przedfinał zaczął się znakomicie, gdyż po kilku okrążeniach nasz zawodnik wysunął się na prowadzenie….. Niestety pech i kontakt z innym zawodnikiem spowodował, że Szymon nie dojechał do mety. Startując z ostatniej pozycji w Finale odrabia straty do 11 miejsca i całe zawody kończy na pozycji 14. Szkoda, bilet przeszedł koło nosa, ale wiemy jaki potencjał drzemie w tym zaczynającym od tego sezonu swoją przygodę z kartingiem zawodniku.

[vc_empty_space empty_h=”3″]
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń