Skip links

PODWÓJNE PODIUM DLA MAKSA W SŁOMCZYNIE.

Podwójne podium dla Maksa w Slomczynie

Na torze w Słomczynie zakończyła się wczoraj czwarta runda Rotax Max Challenge, była to wyjątkowa runda gdyż połączona z Nordic Rotax. Bardzo duża ilość kierowców pozwoliła nam na namiastkę wyścigów, które znamy z zagranicznych torów. Wśród ponad 130 uczestników z całej Europy w stawce Micro Max zobaczyliśmy 35 kierowców. Wśród nich Maks Obst i Franek Belusiak.

Dla Maksa był to bardzo ważny weekend, gdyż podczas obydwu rund (Rotax Max Challenge Poland i Nordic Rotax) walczy on o bilet na Finał Światowy. Maks cały weekend znajdował się w czołówce stawki i wiadomo było, że powalczy on o najwyższe lokaty. Incydent w jednym z heatów trochę to utrudnił, ale ostatecznie Maks znalazł się na drugim miejscu klasyfikacji zawodów Nordic Cup i na trzecim Rotax Max Challenge. Tym samym zzyskał przewagę w klasyfikacji generalnej Nordic-a, a w klasyfikacji „polskiego Rotaxa” nadal zajmuje drugą pozycję.

Franek Belusiak, który od niedawna uczestniczy w licencjonowanej kategorii Micro Max, a który dał się poznać jako jeden z najszybszych kierowców kategorii pokazowej ostatecznie ukończył zawody na pozycji 10.

Serdeczne podziękowania dla mechaników, zawodników i ich rodziców, a w szczególności dla @Cash Van Belle z IPKarting S.r.l., który supportował nas przez cały weekend.

Thanks a lot Cash Van Belle and IPKarting – factory of Praga Chassis

[vc_gallery el_id=”gallery-444209″ medias=”52779″ gutter_size=”3″ screen_lg=”1000″ screen_md=”600″ screen_sm=”480″ single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″][vc_gallery el_id=”gallery-172413″ medias=”52780″ gutter_size=”3″ screen_lg=”1000″ screen_md=”600″ screen_sm=”480″ single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″]
Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Home
Account
Cart
Search
Explore
Drag