Skip links

DUŻO EMOCJI W DRUGIEJ RUNDZIE KMP 2020

DUŻO EMOCJI W DRUGIEJ RUNDZIE KMP

Kierowcy Bambini Racing w czwartek brali udział w czasówkach przed piątkowymi oraz sobotnimi finałami drugiej rundy KMP na bydgoskim kartodromie. Łącznie zespół miał swoich reprezentantów w czterech kategoriach. Jak dali sobie radę w treningu oficjalnym, a co za tym idzie, z których miejsc wystartują do Finału 1? Rzućcie okiem!

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P2
Marcel Rudnicki – P5
Mikołaj Gawlikowski – P21 (NU)

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P4
Antek Kosiba – P7
Mikołaj Kania – P8
Klara Kowalczyk – P16

Micro Max:
Wiktor Stalmach – P6
Antek Kosiba – P7
Szymon Jankowski – P13

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P1
Antek Derebecki – P11

Finał 1:

Baby Rok:
Marcel Rudnicki – P3
Tomek Cichoracki – P5
Mikołaj Gawlikowski – P8

Pierwszy finał Baby Roka zapamiętamy z pewnością za rewelacyjną pogoń Mikołaja z końca stawki na ósme miejsce, a także za trzecią lokatę Marcela. Tomek dorzucił piątą pozycję, która utrzymuje go w grze o najwyższe laury KMP i samych zawodów. Każdy z zawodników Bambini pojechał też wyścig bez kar, co pozwoliło im skorzystać z sekund wlepionych rywalom.

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P2
Antek Kosiba – P6
Mikołaj Kania – P12 (+5 sekund kary)
Klara Kowalczyk – P23

Kacper i Antek pojechali bardzo dobry wyścig, notując awans względem pozycji startowych i zgarniając cenne punkty do generalki. Mikołaj miał bardzo dużo pecha, łapiąc kosztowne 5 sekund kary, ale najgorzej ten wyścig wspominać będzie Klara. Wielka szkoda, z pewnością będzie musiała się napocić przy odrabianiu pozycji w kolejnych finałach.

Micro Max:
Wiktor Stalmach – P8 (+5 sekund kary)
Szymon Jankowski – P11
Antek Kosiba – P12

To był wyścig, w którym Wiktor zaprezentował się z fantastycznej strony. Przekroczył linię mety na 4 pozycji, ale niestety otrzymał karę. Szymon zgarnia cenne 5 punktów, natomiast niestety dużo pecha miał Antek, spadający z pozycji szóstej prawie na sam koniec wyścigu w połowie dystansu.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P4
Antek Derebecki – P9

Antek dzielnie walczył o każdą kolejną pozycję na torze, finalnie kończąc na miejscu dziewiątym. Kacper prowadził przez znaczną większość wyścigu i notował jedne z najlepszych czasów. Niestety tym razem także w Mini Maxie nie miał szczęścia do walki w końcówce.

Finał 2:

Baby Rok:
Marcel Rudnicki – P3
Tomek Cichoracki – P5
Mikołaj Gawlikowski – P15

W Baby Roku znów Marcel uzyskał najlepszy wynik dla zespołu, kończąc wyścig w TOP3. Tomek także powtórzył swój finisz z finału numer 1, ale dorzucił do tego najlepszy czas wyścigu. Mikołaj w pierwszej części jechał dobrze i walczył o miejsca w pierwszej dziesiątce, ale później jego wyścig zaczął się psuć – na końcu zajął on 15 miejsce.

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P2
Antek Kosiba – P7
Mikołaj Kania – P11 (+5 sekund kary)
Klara Kowalczyk – P16 (+5 sekund kary)

Kacper dorzucił do swojego konta kolejne drugie miejsce, a Antek zameldował się na mecie siódmy. Mikołaj i Klara dojechali do mety kolejno na 6 i 13 pozycji, ale otrzymali kosztowne kary 5 sekund, które zepchnęły ich niżej.

Micro Max:
Antek Kosiba – P3
Wiktor Stalmach – P9
Szymon Jankowski – P13

Fantastyczny wyścig Antka, zwłaszcza w perspektywie pierwszego finału! Wiktor cały wyścig walczył na pograniczu pierwszej dziesiątki, z kolei Szymon przez 3 kółka utrzymywał się na 9 miejscu i była szansa na dużo lepszy wynik niż dotychczas. Niestety Szymek nie dowiózł tej pozycji do mety.

Mini Max:
Antek Derebecki – P18
Kacper Turoboyski – P22 (NU)

Niestety, wyścig całkowicie do zapomnienia zarówno dla Kacpra, jak i Antka. Trzymajmy kciuki za to, aby chłopaki mieli jutro więcej okazji do pokazania swoich umiejętności na torze.

Finał 3:

Baby Rok:
Marcel Rudnicki – P4
Tomek Cichoracki – P5
Mikołaj Gawlikowski – P9

Trzy miejsca w pierwszej dziesiątce to jak najbardziej pozytywny wynik, chociaż zarówno Tomek, jak i Marcel, chcieliby poczuć znów smak zakończenia wyścigu w czołowej trójce. Warto wyróżnić kolejną świetną pogoń Mikołaja z drugiej dziesiątki! Gratulacje także dla Marcela za wykręcenie najszybszego okrążenia.

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P2
Antek Kosiba – P5
Klara Kowalczyk – P12
Mikołaj Kania – P19 (NU)

Kacper zanotował drugie miejsce po świetnej walce, a do tego wykręcił czas na poziomie 49.419, którego nikt w tym biegu nie pobił. Antek także pokazał się z bardzo dobrej strony i powoli staje się uosobieniem regularności. Klara zbliżyła się do pierwszej dziesiątki i zebrała 4 punkty do generalki. Największego pecha miał Mikołaj, któremu losowany silnik odmówił posłuszeństwa.

Micro Max:
Antek Kosiba – P5
Wiktor Stalmach – P8
Szymon Jankowski – P11

Każdy z kierowców Bambini w tym wyścigu miał swoje momenty, w których musiał się absolutnie spiąć, aby utrzymać lub zyskać pozycję. Antek co prawda stracił względem miejsca startowego, ale nie można mu zbyt wiele zarzucić. Wiktor z kolei awansował, tak jak i Szymon.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P19

Kacper odpalił tutaj klasyczne TURBO i z szarego końca stawki zameldował się na mecie na trzecim miejscu. Antek do 10 okrążenia także miał pełne prawo liczyć na dobry wynik, bowiem po starcie z drugiej dziesiątki przebijał się sukcesywnie do przodu. Niestety z dziewiątego miejsca spadł praktycznie na koniec.

Finał 4:

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P3 (P6 w klasyfikacji zawodów)
Marcel Rudnicki – P4 (P4 w klasyfikacji zawodów)
Mikołaj Gawlikowski – P8 (P9 w klasyfikacji zawodów)

Przy okazji pierwszego dzisiejszego finału zawodnicy Bambini otarli się o TOP3. Tutaj Tomkowi udało się wywalczyć trzecią lokatę, Marcel z kolei był czwarty i znów dorzucił do swojego wyniku najszybsze okrążenie całego finału. Mikołaj awansował na ósme miejsce, podsumowując te zawody solidnymi, dwoma miejscami w pierwszej dziesiątce.

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P3 (P2 w klasyfikacji zawodów)
Antek Kosiba – P7 (P6 w klasyfikacji zawodów)
Mikołaj Kania – P9 (P12 w klasyfikacji zawodów)
Klara Kowalczyk – P11 (P15 w klasyfikacji zawodów)

Ponownie najlepszym reprezentantem Bambini w Mini Roku był Kacper zgarniający 16 punktów za trzecią pozycję. Antek uplasował się na siódmej pozycji po wyścigu, w którym nie mogliśmy być niczego pewni. Mikołajowi należą się wielkie brawa za powrót z odległych miejsc aż do TOP10. Klara z kolei dosłownie otarła się o tę dziesiątkę, kończąc wyścig na 11 miejscu, z 5 punktami.

Micro Max:
Antek Kosiba – P4
Wiktor Stalmach – P11 (+10 sekund kary)
Szymon Jankowski – P13

Antek dowiózł do mety czwartą pozycję, chociaż na mecie był dosyć blisko za rywalem znajdującym się przed nim. Wiktor miał całkiem udany wyścig w połowie pierwszej dziesiątki, ale niestety dostał karę. Szymon zainkasował następne 3 punkty do generalki.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P1 (P3 w klasyfikacji zawodów)
Antek Derebecki – P17 (P14 w klasyfikacji zawodów)

Antek będzie chciał szybko zapomnieć o sobotnich wyścigach w Bydgoszczy, bo scenariusz z pierwszego finału bardzo chciał się powtórzyć. Antek bardzo odważnie walczył o kolejne pozycje, wdarł się do pierwszej dziesiątki, a potem… znów pech. Ten omijał za to Turbo, który wygrał ostatni finał Mini Maxa w drugiej rundzie KMP.

Strona wykorzystuje pliki cookies jedynie do poprawnego funkcjonowania strony. Nie zbieramy informacji o Tobie ani urządzeniu z którego korzystasz. Miłego przeglądania strony :)
Sprawdź
Przesuń