Kierowcy Bambini Racing dali z siebie wszystko w ten weekend. Byliśmy świadkami ich wielkiej determinacji i bardzo szybkiej jazdy, ale także pecha. Wiemy, że czekacie na konkrety, więc nie przedłużając – zapraszamy na podsumowanie rywalizacji w Bydgoszczy!
– Czasówka

Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1
Marcel Rudnicki – P5
Tomek Cichoracki – P6
Szymon Jankowski – P7
Filip Kijanowski – P10

Mini Max:
Franek Cegielski – P14

Junior Max:
Kacper Turoboyski – P1
Antek Derebecki – P9
Dominik Ziemski – P19

– Wyścig 1

Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1
Marcel Rudnicki – P2 (najszybsze okrążenie)
Tomek Cichoracki – P4
Filip Kijanowski – P8 (+5 sekund kary)
Szymon Jankowski – P10 (+10 sekund kary)

Mini Max:
Franek Cegielski – P8

Junior Max:
Antek Derebecki – P5
Dominik Ziemski – P17
Kacper Turoboyski – NU

Reprezentacja Bambini w Micro Maxie zdecydowanie stanęła na wysokości zadania! Wiktor przekuł Pole Position w pierwsze zwycięstwo. Zaraz za jego plecami, z najszybszym okrążeniem wyścigu uplasował się Marcel. Tomek dojechał do mety zaraz za TOP3. Filip i Szymon ukończyli bieg z karami, jednak mieli na tyle dużą przewagę, że utrzymali się w pierwszej dziesiątce. W Mini Maxie Franek odrobił aż 6 pozycji względem startu i zanotował finisz w pierwszej dziesiątce, w stawce 23 kierowców. Jeżeli chodzi o juniorów, najlepiej poradził sobie Antek z piątą lokatą. Dominik zanotował 17 rezultat, a Kacper niestety nie ukończył wyścigu.

fot. RaceMedia
– Wyścig 2

Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1
Filip Kijanowski – P4
Marcel Rudnicki – P5 (najszybsze okrążenie i 5 sekund kary)
Szymon Jankowski – P8
Tomek Cichoracki – P10 (+5 sekund kary)

Mini Max:
Franek Cegielski – P8

Junior Max:
Kacper Turoboyski – P6
Dominik Ziemski – P18
Antek Derebecki – NU

Swoje drugie zwycięstwo w Micro zgarnął Wiktor. Filip zyskał cztery miejsca i zakończył na P4. Marcel, ponownie z najszybszym kółkiem – niestety tym razem również z karą – został sklasyfikowany na P5. Szymon zgarnął ósme miejsce, a Tomek, także z karą, zamknął pierwszą dziesiątkę. W Miniaku Franek powtórzył wynik z pierwszego wyścigu i zgarnął ósmą lokatę drugi raz tego dnia. W Junior Maxie niestety tym razem to Antek nie ukończył wyścigu. Dominik uplasował się osiemnasty, a Turbo po starcie z końca stawki pokazał swoje wielkie umiejętności i dojechał do mety na szóstej lokacie!
– Wyścig 3
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P1 (najszybsze okrążenie)
Wiktor Stalmach – P2
Marcel Rudnicki – P4
Szymon Jankowski – P9
Filip Kijanowski – NU
Mini Max:
Franek Cegielski – P5
Junior Max:
Antek Derebecki – P9
Dominik Ziemski – P14
Kacper Turoboyski – P15
Wyścig Micro Maxa po nieudanym pierwszym starcie został przełożony na późniejszą godzinę. Po właściwym starcie niestety mieliśmy incydent z udziałem Filipa, który nie ukończył rywalizacji. Sędziowie zadecydowali o wykorzystaniu procedury SLOW. Po jej zakończeniu oglądaliśmy świetną walkę, z której zwycięsko wyszedł Tomek, a zaraz za jego plecami finiszował Wiktor – po ładnym manewrze w samej końcówce. Marcel finiszował blisko podium, a Szymon kolejny raz kończy w TOP10. Franek Cegielski w Mini Maxie toczył dobrą walkę oraz skorzystał na tym, że dwóch liderów wyeliminowało siebie nawzajem. W Juniorze Antek dojechał na 9 lokacie i jest to świetny wynik zważywszy na start z ostatniego pola, Antek pokazał kawał dobrego ścigania wbijając się do pierwszej dziesiątki. Dominik wykorzystał bezbłędną jazdę do finiszu na P14. Kacper niestety znów wypadł z toru, ale samodzielnie wyciągnął gokarta z powrotem na asfalt i dojechał do mety. Brawo za wolę walki Turbo!
fot. RaceMedia
– Wyścig 4
Micro Max:
Tomek Cichoracki – P1
Marcel Rudnicki – P2 (najszybsze okrążenie)
Wiktor Stalmach – P5
Filip Kijanowski – P9
Szymon Jankowski – P11
Mini Max:
Franek Cegielski – P6
Junior Max:
Kacper Turoboyski – P7
Antek Derebecki – P9
Dominik Ziemski – P17
W ostatnim wyścigu Micro Maxa wszycy spisali się świetnie. Tomek i Marcel przewodzili stawce do linii mety, Wiktor dojechał na piątej lokacie zgarniając swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach w karierze! Filip odrobił dużo pozycji po tym, jak nie ukończył poprzedniego wyścigu. Szymon przywiózł do mety 11 lokatę, podsumowując weekend 10 pozycją w klasyfikacji zawodów! W Mini Maxie Franek tym razem zajął 6 miejsce, chociaż po starcie awansował do czołowej trójki. Rywale mieli jednak bardzo mocne tempo. Za to w wyścigu Juniorów znów rewelacyjny comeback zademonstrował Kacper. Antek dojechał do mety dziewiąty, a Dominik siedemnasty.
– Klasyfikacja zawodów oraz generalna po 3 rundzie
Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1 (generalna P3)
Tomek Cichoracki – P2 (generalna P2)
Marcel Rudnicki – P3 (generalna P1)
Filip Kijanowski – P9 (generalna P7)
Szymon Jankowski – P10 (generalna P11)
Mini Max:
Franek Cegielski – P7 (generalna P12)
Junior Max:
Antek Derebecki – P8 (generalna P8)
Kacper Turoboyski – P10 (generalna P5)
Dominik Ziemski – P19 (generalna P21)