W sobotę na Autodrom Słomczyn rywalizacja rozpoczęła się od treningu oficjalnego Rano spadł deszcz, który wprowadził niepewność co do tego, na jakich oponach będzie trzeba wyjechać na czasówkę. Finalnie linia wyścigowa przeschła wystarczająco 😉 Poniżej miejsca, jakie zajęli zawodnicy Bambini Racing. Wszyscy kierowcy w kategorii Baby Rok.

Jakub Kiwalski – P5
Antoni Kosiba – P10
Marcel Rudnicki – P11
Tomasz Cichoracki – P13
Mikołaj Gawlikowski – P18

Nie zapominajmy również o pokazach, w których swoich sił próbują Wiktor Stalmach i Mikołaj Więckowski!

Q1 POD GROŹBĄ BURZY

W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym Kierowcy Bambini Racing uplasowali się na następujących pozycjach:

Jakub Kiwalski – P4
Marcel Rudnicki – P6
Antoni Kosiba – P8
Tomasz Cichoracki – P12
Mikołaj Gawlikowski – P16

Początek wyścigu został przyspieszony o kilka minut. To wszystko, aby zdążyć przed nadciągającym deszczem i burzą, bowiem w pobliżu toru cały czas grzmiało. Rozpadało się dosłownie kilka minut po zakończeniu rywalizacji!

Zawodnicy Bambini Racing zyskali pozycje w czystej walce na torze, ale skorzystali też na wykluczeniu dwóch kierowców z końcowych wyników. 

DESZCZOWA LOTERIA

Burza, która nawiedziła tor chwilę po zakończeniu Q1, nie odpuściła aż do drugiego wyścigu kwalifikacyjnego. Kierowcy Bambini Racing wystartowali w biegu, w którym o końcowej pozycji decydowało nie tylko tempo, ale też szczęście i bezbłędna jazda w deszczu. Jakie pozycje zajęli reprezentanci Bambini?

Jakub Kiwalski – P6
Marcel Rudnicki – P9
Antoni Kosiba – P11
Mikołaj Gawlikowski – P14
Tomasz Cichoracki – P18

Jedni mieli więcej szczęścia, inni mniej. Najważniejsze, że każdy dojechał do mety wyścigu. Jutrzejsze pozycje startowe do przedfinału:

Jakub Kiwalski – P5
Marcel Rudnicki – P6
Antoni Kosiba – P9
Tomasz Cichoracki – P14
Mikołaj Gawlikowski – P15

Na szczęście w niedzielę pogoda się poprawiła i kierowcy mogli naciskać. Oto miejsca, jakie zawodnicy Bambini zajęli w wyścigu przedfinałowym kategorii Baby Rok:

Jakub Kiwalski – P5
Antoni Kosiba – P6
Marcel Rudnicki – P8
Mikołaj Gawlikowski – P19
Tomasz Cichoracki – P21

Mikołaj i Tomek wypadli z toru, walcząc z rywalami. Dla nich jest to pechowy wyścig. Marcel miał kłopoty z wyruszeniem do kółka formującego, ale udało mu się to zrobić bez pomocy mechanika, więc wziął udział w biegu. Bardzo dobra jazda Kuby i Antka!

WYŚCIG FINAŁOWY

Oto pozycje, jakie zajęli kierowcy Bambini w finałowym wyścigu 4. rundy ROK CUP Poland na torze w Słomczynie…

Jakub Kiwalski – P5
Antoni Kosiba – P7
Marcel Rudnicki – P8
Tomasz Cichoracki – P9
Mikołaj Gawlikowski – NU

Mikołaj kolejny raz miał dużego pecha. Tym razem jego gokart został uszkodzony w walce i nie udało się dojechać nim do mety. Bardzo dobry wyścig pojechał Tomek, przebijając się z końcowych pozycji. Marcel i Antek większość wyścigu jechali blisko siebie, wspólnie walcząc o kolejne lokaty. Duża dojrzałość z ich strony. Na pochwałę zasługuje również Kuba, który pojechał kolejny, bardzo dobry wyścig!

W klasyfikacji generalnej zawodów reprezentanci Bambini Racing zajęli następujące pozycje:

Jakub Kiwalski – P5
Antoni Kosiba – P6
Marcel Rudnicki – P7
Tomasz Cichoracki – P11
Mikołaj Gawlikowski – P22