Wymagająca druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski zaowocowała zwycięstwem Marcela Rudnickiego w Micro Maxie! W tej samej kategorii na pudle staje również Filip Kijanowski ? Miejscami na podium w Mini Roku mogą się za to pochwalić Olek Jeleń i Antek Kosiba ? Dyplomy powędrowały także w ręce Mikołaja Gawlikowskiego, Wiktora Dudka i Wiktora Stalmacha – cały zespół spisał się w ten weekend na medal ?
Zachęcamy do lektury podsumowania ścigania w Słomczynie ???
– Czasówka
Micro Max:
Filip Kijanowski – P1
Marcel Rudnicki – P2
Wiktor Stalmach – P3
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Majek – P7
Adam Bryła – P10
Mini Max:
Wiktor Dudek – P7
Antoni Książek – P8
Franek Cegielski – P11
Mini Rok:
Antek Kosiba – P1 (gr. b)
Olek Jeleń – P2 (gr. b)
Kuba Kiwalski – P3 (gr. a)
Klara Kowalczyk – P12 (gr. a)
– Wyścig 1
Micro Max:
Filip Kijanowski – P1
Marcel Rudnicki – P5 (najszybsze okrążenie)
Wiktor Stalmach – WK
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P8 (+3 sekundy kary)
Adam Majek – P9
Mini Max:
Antoni Książek – P7
Wiktor Dudek – P12 (+ 5 sekund kary)
Franek Cegielski – NU
Mini Rok:
Antek Kosiba – P2 (Heat AB)
Olek Jeleń – P2 (Heat AC)
Kuba Kiwalski – P5 (Heat AC)
Klara Kowalczyk – P11 (Heat AC)
Mikołaj spędził cały wyścig w czołówce i przekroczył linię mety jako czwarty. Adaś Bryła i Adaś Majek zaprezentowali bardzo dobre tempo, zwłaszcza w drugiej połowie biegu – odjeżdżając kierowcom z tyłu i wyraźnie goniąc kolejnych zawodników ? Filip przekuł Pole Position w zwycięstwo w 1 wyścigu Micro Maxa, po zespołowej jeździe i rywalizacji o wygraną z Wiktorem na ostatnich kółkach. Niestety Wiktor został wykluczony z wyników. Marcel nie odpuszczał podczas obrony, co mocno wytrąciło go z równowagi i spowodowało utratę pozycji. Mimo to zdołał zakończyć bieg z najszybszym okrążeniem! W wyścigu Mini Maxa dwóch kierowców miało dużego pecha. Franek nie ukończył wyścigu, chociaż po wypadnięciu w żwir samodzielnie wyciągnął jeszcze gokarta na tor. Wiktor długo jechał w walczącej grupie w czołówce, jednak tam również miał miejsce incydent. Antek Książek po samotnej drugiej połowie wyścigu dotarł do mety siódmy. W Mini Roku Antek Kosiba pokazał nam kawał dobrego ścigania na całym dystansie wyścigu AB, Olek Jeleń zgarnął drugą lokatę w Heacie AC. W tym samym wyścigu jechali jeszcze Kuba i Klara. Kuba miał bardzo mocne tempo i zdystansował rywali za sobą, przekraczając metę na 5 miejscu. Klara odważnie walczyła w grupce kierowców i wywalczyła 11 pozycję.
– Wyścig 2
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P1 (najszybsze okrążenie)
Filip Kijanowski – P2
Wiktor Stalmach – P5
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P7
Adam Majek – P8
Mini Max:
Antek Książek – P6
Wiktor Dudek – P7
Franek Cegielski – P10
Mini Rok:
Antek Kosiba – P1 (Heat AC)
Olek Jeleń – P2 (Heat BC)
Kuba Kiwalski – P6 (Heat BC)
Klara Kowalczyk – NS
Marcel i Filip w Micro stoczyli wspaniałą walkę o zwycięstwo – Marcel pozostawił sobie jedną szansę na udany atak w samej końcówce i dopiął swego ? Wiktorowi należą się duże brawa za przebijanie z ostatniej pozycji ? Mikołaj powtórzył czwartą lokatę i szybkość z pierwszego biegu. Za to Adaś Bryła i Adaś Majek zyskali po jednej lokacie w odniesieniu do poprzedniego wyścigu i znów pokazali dobre tempo. Jeszcze w połowie wyścigu Mini Maxa kierowcy Bambini znajdowali się na pograniczu pierwszej trójki, jednak tym razem rywale okazali się bardziej agresywni – następnym razem chłopaki również pokażą pazur ? Antek dojechał na 6 miejscu, przed Wiktorem – Franek tym razem dziesiąty. Jeśli chodzi o drugie wyścigi poszczególnych kierowców w Mini Roku – Antek do P2 z poprzedniego biegu dopisuje sobie świetne zwycięstwo! Olek z kolei notuje drugi finisz na drugiej lokacie w Heatach. Kuba finiszuje na P6 po bardzo intensywnym wyścigu. Klara niestety nie wystartowała do drugiego Heatu.
– Wyścig 3
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P1
Wiktor Stalmach – P4
Filip Kijanowski – P11 (najszybsze okrążenie + 10 sekund kary)
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P8
Adam Majek – P11
Mini Max:
Wiktor Dudek – P2
Antek Książek – P6 (najszybsze okrążenie)
Franek Cegielski – P13
Mini Rok:
Antek Kosiba – P1
Olek Jeleń – P3 (najszybsze okrążenie)
Kuba Kiwalski – P10
Klara Kowalczyk – P23
Marcel w wyścigu Micro pojechał niczym profesor, zostawiając atak na fotel lidera na samą końcówkę. Wiktor zanotował mocny start i dobre tempo. Filip niestety z karą za falstart, a szkoda bo również jechał bardzo dobrze. Mikołaj musiał się postarać, aby dowieźć do mety 4 pozycję w Baby Roku. Podobnie dużo walki miał Adaś Bryła z finiszem na 8 miejscu. Adaś Majek po trudnym starcie szybko znalazł tempo i bardzo odstawił rywali za nim. W Mini Maxie niemal bezbłędnie pojechał Wiktor Dudek, który zgarnął drugą lokatę, od początku napierając i długo jadąc na trzecim miejscu. Antek Książek błysnął nam najlepszym czasem wyścigu i został sklasyfikowany jako szósty – musiał się mocno napracować. Franek Cegielski niestety już w pierwszym zakręcie zostałqobrócony i uderzony, ale nie poddał się i w samej końcówce zbliżył się już do stawki, do której po pierwszym kółku tracił tak dużo! Brawa za wolę walki ? Antek Kosiba po znakomitej walce został zwycięzcą pierwszego finału Mini Roka! Olek również był aaaa tej batalii i rzutem na taśmę wywalczył trzecią lokatę. Kuba miał apetyt na ścisłą czołówkę i był nawet na 6 pozycji, jednak niestety w końcówce osunął się w klasyfikacji. Klara jeszcze przed startem została uderzona, co zdecydowanie miało wpływ na całą jazdę w wyścigu.
– Wyścig 4
Micro Max:
Wiktor Stalmach – P1
Marcel Rudnicki – P3
Filip Kijanowski – P6 (najszybsze okrążenie)
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Adam Bryła – P7
Adam Majek – P9
Mini Max:
Wiktor Dudek – P4
Franek Cegielski – P9
Antoni Książek – P12 (+10 sekund kary)
Mini Rok:
Olek Jeleń – P2
Antek Kosiba – P6
Kuba Kiwalski – P8
Klara Kowalczyk – NU
Wiktor na zakończenie weekendu dał czadu w wyścigu Micro Maxa ? Marcel trzecią lokatą zapewnił sobie triumf w zawodach! Za to Filip dzięki szóstej pozycji uzupełnia podium ? W Baby Roku Mikołaj pojechał świetnym tempem i finiszował na 3 miejscu. Adaś Bryła pokazał znów dużo chęci do zdecydowanej walki na torze. Podobnie zresztą Adaś Majek, który niezmiennie pokazuje swoje tempo ? W Mini Maxie Wiktor dał z siebie wszystko w walce o p4. Franek pokazał nam świetne tempo w jeździe z dalszych pozycji po pechowym poprzednim wyścigu. Antek Książek niestety już na początku został uderzony dwukrotnie i stracił na tym dużo czasu. Na sam koniec ścigania w Mini Roku drugie miejsce po świetnym ataku wyszarpał Olek Jeleń ? Antek Kosiba przyjechał na metę szósty, a Kuba Kiwalski ósmy. Klary niestety zabrakło w tym wyścigu. Wielkie brawa dla wszystkich reprezentantów Bambini w ten weekend, daliście czadu! ?
– Klasyfikacja zawodów i generalna
Micro Max:
Marcel Rudnicki – P1 (generalna p3)
Filip Kijanowski – P3 (generalna p2)
Wiktor Stalmach – P6 (generalna p6)
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4 (generalna p5)
Adam Bryła – P7 (generalna p7)
Adam Majek – P9 (generalna p8)
Mini Max:
Wiktor Dudek – P4 (generalna p6)
Antek Książek – P8 (generalna p13)
Franek Cegielski – P13 (generalna p3)
Mini Rok:
Olek Jeleń – P2 (generalna p2)
Antek Kosiba – P3 (generalna p5)
Kuba Kiwalski – P8 (generalna p8)
Dwie rundy za nami, jeszcze jedna do rozstrzygnięcia losów tytułów ? Dziękujemy za Wasz doping i do zobaczenia na kolejnych zawodach ?