Memoriał Ayrtona Senny oraz testy na włoskim torze w sarno za nami.W kategorii Mini 60 uczestniczyło 59 kierowców – w tym najlepsi kierowcy w kategorii Mini na świecie. Wśród nich znaleźli się Maksymilian Obst i Kacper Rogala – kierowcy Bambini Racing, którzy na tych zawodach debiutowali wśród „miniaków”. Czasu na treningi nie było zbyt wiele – zaczęliśmy je dopiero w piątek. Pięć sesji treningowych nie pozwoliło na zapoznanie się ze sprzętem i torem, ale z wyjazdu na wyjazd kierowcy notowali coraz lepsze czasy co zaowocowało w sobotnich i niedzielnych wyścigach. Support zapewnił nam fabryczny team Praga Kart Junior Team.

KACPER ROGALA
Mistrz Polski w kategorii Baby Rok i Zdobywca Pucharu Baby z 2015 wrócił do ścigania po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej wypadkiem. Powrócił …. na „głęboką wodę” …. ale powrót okazał się znakomity. Kacper odnalazł się wśród zawodników Mini pnąc się ku górze z wyścigu na wyścig. W rezultacie uzyskał 8 miejsce w repasażach i „otarł ” się o finał (zabrakło dwóch miejsc).W klasyfikacji generalnej Kacper znalazł się na 36 pozycji uzyskując najlepszy wynik wśród polskich zawodników.

MAKSYMILIAN OBST
Max podobnie jak teamowy kolega odnalazł się w „Miniaku”. Niestety pech i incydent z innym zawodnikiem uniemożliwił mu walkę o wyższe pozycje. Na pochwałę zasługuje walka i determinacja z jaką młody zawodnik odzyskiwał straty. Ostatecznie zajął on 19 miejsce w repasażach, a w klasyfikacji generalnej 47. Postawa Maxa pozytywnie nastraja na nadchodzący sezon w Polsce gdzie wystartuje on w kategorii Micro Max.

Warto nadmienić, że profesjonalne zaplecze jak również wspaniałą atmosferę zapewniła nam ekipa Praga Kart Junior Team. Bardzo ciepło przyjęli nas też kierowcy i ich rodzice.