TUROBOYSKI I CICHORACKI Z MIEJSCAMI NA PODIUM

W ostatnim czasie raczej wszyscy przyzwyczailiśmy się do czasówki rozgrywanej w sobotę, jednak pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski 2020 była wyjątkowa pod każdym względem. Trening oficjalny rozgrywamy więc w piątkowe popołudnie. Jak poradzili sobie zawodnicy Bambini? Sprawdźcie poniżej!

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P4
Mikołaj Gawlikowski – P5
Marcel Rudnicki – P13

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P7
Antek Kosiba – P8
Mikołaj Kania – P10
Klara Kowalczyk – P15

Micro Max:
Antek Kosiba – P1
Wiktor Stalmach – P8
Szymon Jankowski – P12

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antek Derebecki – P10

W każdej kategorii było niesamowicie ciasno, a 0,1 sekundy w jedną lub drugą stronę mogło oznaczać spadek lub awans nawet o kilka pozycji.

Finał 1

Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Tomek Cichoracki – P4
Marcel Rudnicki – P5

Mikołaj i Tomek nie ulegli presji, która pojawia się przy ściganiu na czele stawki i dowieźli do mety bardzo wysokie pozycje. Duże brawa także dla Marcela, który awansował z 13 na 5 miejsce!

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P3
Mikołaj Kania – P4
Antek Kosiba – P5
Klara Kowalczyk – P11

W tej kategorii wszyscy zaliczyli awans w tabeli. Kacper, Mikołaj, Antek i Klara wycisnęli co się dało z tego wyścigu, wykazując się dużą klasą przy wyprzedzeniach i równym tempem.

Micro Max:
Antek Kosiba – P4
Szymon Jankowski – P12
Wiktor Stalmach – P13

Antek po starcie z pierwszego pola musiał odpierać ataki trzech rywali z tego samego zespołu, którzy mocno na niego naciskali. Wiktor jechał na siódmej pozycji, ale niestety zaliczył kolizję w drugiej fazie wyścigu, po której musiał wracać na tor z trawy, a na końcu doliczono mu karne 5 sekund. Szymon dzielnie walczył, ale presja debiutanckiego finału KMP z pewnością mu nie pomogła. Mimo to jechał bez kategorycznych błędów, oswajając się z presją dużej imprezy.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P2
Antek Derebecki – nie ukończył

Turbo po starcie z trzeciej pozycji awansował o jedno oczko, podczas gdy Antek od samego początku borykał się z problemami i nie udało mu się przekroczyć linii mety.

Finał 2

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P3
Marcel Rudnicki – P4
Mikołaj Gawlikowski – P8

Tomek, Marcel i Mikołaj jechali fantastyczny wyścig w ścisłej czołówce Baby Roka. Linię mety przekroczyli na 3, 4 i 5 miejscu. Później do gry weszły jednak kary, które zepchnęły Mikołaja na miejsce ósme. To nie zmienia faktu, że cała trójka zasłużyła na gromkie brawa!

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P5
Klara Kowalczyk – P10
Kacper Turoboyski – P15
Antek Kosiba – P23 (nie ukończył)

Po wysokim locie, jaki przeżywaliśmy wszyscy w pierwszym finale Mini Roka, zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Ze wszystkich reprezentantów Bambini w tym wyścigu poważnych problemów uniknęli tylko Mikołaj i Klara, za co należą im się pokłony. Kacper walczył o drugie miejsce, ale został wypchnięty z toru na ostatnim kółku. Antek podzielił los Turbo kilka okrążeń wcześniej.

Micro Max:
Antek Kosiba – P4
Szymon Jankowski – P12
Wiktor Stalmach – P13

Antek powtórzył to, co zrobił w pierwszym wyścigu, czyli postawił twarde warunki najszybszej trójce. W końcu uda się wskoczyć wyżej! Szymon od startu do mety jechał spokojny wyścig, czego nie można powiedzieć o Wiktorze, który urządził sobie na torze festiwal wyprzedzania i dojechał na P9. Niestety otrzymał karę za zderzak. Patrząc na suche wyniki, dokładna kalka finału numer jeden.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P4
Antek Derebecki – P8

Kacper po pechu w drugim finale Mini Roka potrzebował dobrych punktów i spokojnego wyścigu w drugiej kategorii. Udało mu się to osiągnąć dzięki 4 pozycji. Z kolei Antek pokazał naprawdę kapitalne tempo i wiele wyprzedzeń. Jak to jednak bywa w tłoku, raz zyskasz, a raz stracisz. Pozycja ósma nie jest w 100% tym, na co Antek mógł sobie pozwolić, patrząc na czyste tempo.

Finał 3

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P3
Mikołaj Gawlikowski – P7
Marcel Rudnicki – P8

Tomek przez cały wyścig uczestniczył w walce o podium, prowadząc nawet w wyścigu. Mikołaj także należał do grona faworytów, ale jeden z manewrów poszedł nie po jego myśli. Marcel z kolei zaliczył średni start, po którym musiał się pozbierać i dojechał ósmy.

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P5
Kacper Turoboyski – P8
Klara Kowalczyk – P11
Antek Kosiba – P13

Antek i Kacper dali w tym wyścigu prawdziwy pokaz, jak należy gonić stawkę po pechowym poprzednim finale. Z kolei u Klary i Mikołaja względna stabilizacja. Zdecydowanie jednak na torze walka wyglądała ostrzej niż sugerują to wyniki.

Micro Max:
Antek Kosiba – P5
Wiktor Stalmach – P8
Szymon Jankowski – P12

Antek cały czas trzymał się w czołowej szóstce po starcie, przed końcem z sukcesem atakując miejsce piąte. Wiktor i Szymon atakowali stawkę z tyłu – Wiktora wreszcie ominęły kłopoty, z kolei tempo Szymona widocznie się poprawiło.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P4
Antek Derebecki – P20

Kacper i Antek, broniący barw Bambini Racing w kategorii Mini Max, nie mają łatwego życia. Antek ponownie kończy wyścig z problemami, mimo niezłego tempa. Kacper od początku do końca walczył w czołowej czwórce.

Finał 4

Baby Rok:
Marcel Rudnicki – P11 (P7 w klasyfikacji zawodów)
Tomek Cichoracki – nie wystartował (P3 w klasyfikacji zawodów)
Mikołaj Gawlikowski – nie wystartował (P9 w klasyfikacji zawodów)

Ciężko napisać cokolwiek o tym wyścigu. Mikołaj i Tomek byli zmuszeni zakończyć zmagania, zanim tak naprawdę się rozpoczęły. Z kolei Marcel jako obrońca honoru Bambini Racing pokazał dużo fajnego wyprzedzania. Niestety otrzymał karę 5 sekund.

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P3 (P4 w klasyfikacji zawodów)
Kacper Turoboyski – P6 (P7 w klasyfikacji zawodów)
Antek Kosiba – P9 (P10 w klasyfikacji zawodów)
Klara Kowalczyk – P12 (P11 w klasyfikacji zawodów)

Fantastyczna jazda Mikołaja i finisz na trzecim miejscu! Kacper po starcie przebił się do przodu, ale w drugiej części biegu stracił tempo. Antek kontynuował wspinaczkę w tabeli, tym razem awansując z 13 miejsca na dziewiąte. Klara musiała na całym dystansie walczyć o każdy centymetr toru. Zrobiła więc co trzeba, wystawiła łokcie i obroniła 12 miejsce.

Micro Max:
Antek Kosiba – P2 (P4 w klasyfikacji zawodów)
Wiktor Stalmach – P10 (P11 w klasyfikacji zawodów)
Szymon Jankowski – P14 (P13 w klasyfikacji zawodów)

Antek fantastycznie zaprezentował się w ostatnim finale, dowożąc drugie miejsce. Wiktor toczył zacięte boje na skraju pierwszej dziesiątki, a Szymon niestety otrzymał na sam koniec 3 sekundy kary.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P2 (P3 w klasyfikacji zawodów)
Antek Derebecki – P9 (P13 w klasyfikacji zawodów)

Duże brawa dla Antka, który zaliczył potężny awans względem pierwszego dzisiejszego finału! Z kolei Kacper wreszcie dopiął swego i dojechał w TOP3, czym zabezpieczył sobie miejsce na podium pierwszej rundy KMP!