W ubiegły weekend Tor Poznań był areną zmagań kierowców w ramach 6 rundy ROTAX MAX Challenge Poland.

Kierowcy Bambini Racing rozpoczęli zmagania na Torze Poznań od czasówki. Bardzo ważna na tym obiekcie jest współpraca. Oto pozycje, jakie zawodnicy Bambini zajęli w treningu oficjalnym:

Micro Max:
Antoni Kosiba – P5
Antoni Derebecki – P6

Mini Max:
Maksym Burczenik – P3
Kacper Turoboyski – P5
Maksymilian Obst – P6

W pokazach przez cały weekend jeździli: Wiktor Stalmach, Szymon Jankowski, Aleks Obst i Marcel Burczenik.

Sobota: Cóż to był za dzień! Dawno nie widzieliśmy takiej walki na torach kartingowych, zdecydowanie było co oglądać. Oto pozycje startowe kierowców Bambini Racing do jutrzejszego przedfinału:

Micro Max:
Antoni Kosiba – P4
Antoni Derebecki – P7

Antek Kosiba w każdym z heatów był bardzo blisko podium! Liczne pojedynki na torze i odważne wyprzedzanie były dziś cechami charakterystycznymi Antka. Niestety wyrachowanie rywali nie pozwoliło ostatecznie wbić się Antkowi do TOP3. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym Antek finiszował na pozycji czwartej. Q2 Antek ukończył na dokładnie tej samej pozycji, warto jednak odnotować że w obu wyścigach udawało mu się wbić do pierwszej trójki i walczyć ze ścisłą czołówką. W trzecim z wyścigów kwalifikacyjnych Antoś dojechał na pozycji 6, jednak tak jak w wyścigach poprzednich jechał w czołówce, a trzecie miejsce wypuścił z rąk tuż przed metą – na ostatnim okrążeniu.

Antek Derebecki oprócz 5 miejsca wywalczonego w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym może pochwalić się także najszybszym okrążeniem tego wyścigu. Drugi heat to zaciekła walka w środku stawki w jego wykonaniu i finisz na miejscu ósmym. Warto jednak zauważyć, że do trzeciego zawodnika stracił jedynie 0.543 sekundy! W trzecim z dzisiejszych wyścigów Antek został sklasyfikowany dopiero na 12 pozycji, jednak jest to wina kary 3 sekund doliczonych do rezultatu Antka.

Mini Max:
Maksymilian Obst – P1
Kacper Turoboyski – P2
Maksym Burczenik – P12

Q1 w kategorii Mini Max zaczęło się bardzo obiecująco, bowiem Turbo i Maksym przebili się do przodu. Następnie przez kilka kółek dawali pokaz rozważnej, defensywnej jazdy. Blisko nich cały czas był też Maksymilian i to właśnie on po licznych przetasowaniach stawki dojechał do mety najwyżej z kierowców Bambini, bo na 3 miejscu. Zaraz za jego plecami finiszował Kacper, a Maksym zgarnął P8. W drugim heacie najlepszy okazał się Maks. Kacper otarł się o pierwszą trójkę, a na osłodę zaliczył jeszcze najlepszy czas wyścigu. Maksym znów dowiózł do mety ósmą lokatę, tracąc cenny czas na walce z innymi kierowcami. Trzeci heat był szczęśliwy dla Maksa i Kacpra, którzy dowieźli do mety dublet dla Bambini, wywalczony w bólach. Niestety pecha znów miał Maksym, który wypadł z toru w czasie walki i nie ukończył wyścigu.

Niedziela: Zawodnicy Bambini Racing zasługują na ogromne brawa, bo dali dziś z siebie wszystko, tak jak w całym sezonie! Oto pozycje, jakie zajęli w ostatnim wyścigu tego roku (w nawiasach pozycje w indywidualnej klasyfikacji zawodów).

Micro Max:
Antoni Derebecki – P4 (P4)
Antoni Kosiba – P9 (P9)

Antek Derebecki na całym dystansie walczył w ścisłej czołówce, więc była szansa na podium. Niestety nie udało się, ale to i tak bardzo dobry występ Antka w ten weekend. Antek Kosiba po starcie z końca stawki pokazał naprawdę świetną jazdę i awansował o 10 pozycji, kończąc bieg na P9.

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P1 (P1)
Maksymilian Obst – P2 (P2)
Maksym Burczenik – P5 (P7)

Kacper i Maksymilian zrobili wszystko, co było trzeba zrobić i wyszarpali dublet dla Bambini Racing. Turbo zrealizował swój cel na ten weekend i obronił pozycję lidera kategorii Mini Max, dzięki czemu otrzymuje bilet na ROTAX GRAND FINALS 2019! Wielkie brawa także dla Maksa, który kończy sezon Mini Maxa na trzecim miejscu! Maksym dojechał do mety finału na P5, zaliczając solidny wyścig i sezon, jak najbardziej godne pochwały! Oto pozycje kierowców Bambini Racing w klasyfikacji generalnej ROTAX Max Challenge Poland 😉

Micro Max:
Antoni Derebecki – P5
Antoni Kosiba – P7

Mini Max:
Kacper Turoboyski – P1
Maksymilian Obst – P3
Maksym Burczenik – P5