Podwójne podium dla Maksa w Slomczynie

Na torze w Słomczynie zakończyła się wczoraj czwarta runda Rotax Max Challenge, była to wyjątkowa runda gdyż połączona z Nordic Rotax. Bardzo duża ilość kierowców pozwoliła nam na namiastkę wyścigów, które znamy z zagranicznych torów. Wśród ponad 130 uczestników z całej Europy w stawce Micro Max zobaczyliśmy 35 kierowców. Wśród nich Maks Obst i Franek Belusiak.

Dla Maksa był to bardzo ważny weekend, gdyż podczas obydwu rund (Rotax Max Challenge Poland i Nordic Rotax) walczy on o bilet na Finał Światowy. Maks cały weekend znajdował się w czołówce stawki i wiadomo było, że powalczy on o najwyższe lokaty. Incydent w jednym z heatów trochę to utrudnił, ale ostatecznie Maks znalazł się na drugim miejscu klasyfikacji zawodów Nordic Cup i na trzecim Rotax Max Challenge. Tym samym zzyskał przewagę w klasyfikacji generalnej Nordic-a, a w klasyfikacji „polskiego Rotaxa” nadal zajmuje drugą pozycję.

Franek Belusiak, który od niedawna uczestniczy w licencjonowanej kategorii Micro Max, a który dał się poznać jako jeden z najszybszych kierowców kategorii pokazowej ostatecznie ukończył zawody na pozycji 10.

Serdeczne podziękowania dla mechaników, zawodników i ich rodziców, a w szczególności dla @Cash Van Belle z IPKarting S.r.l., który supportował nas przez cały weekend.

Thanks a lot Cash Van Belle and IPKarting – factory of Praga Chassis