Ostatni weekend stał pod znakiem rywalizacji Bambini Racing w międzynarodowej stawce. Tym razem reprezentacja zespołu wybrała się do austriackiego Brucku na Rotax Kart Festival. Do wzięcia udziału w zmaganiach zachęcała możliwość wygrania biletu na Rotax Grand Finals 2019.

Najlepszy wynik z kierowców Bambini osiągnął Kacper Turoboyski, który zajął trzecie miejsce w kategorii Micro Max. Droga do tego rezultatu jest jednak na tyle imponująca, że trzeba o tym powiedzieć! Turbo wywalczył czwartą pozycję do przedfinału, ale awaria sprzętu wykluczyła go z rywalizacji. Do finału ruszał więc z ostatniej pozycji i przebił się na P3! W tej samej kategorii Antek Derebecki ukończył zmagania na 8 miejscu, zbierając bezcenne doświadczenie w rywalizacji na międzynarodowym szczeblu.

Z kolei kategoria Mini Max podczas Rotax Kart Festival była nieco inna niż w naszych krajowych zmaganiach. Przede wszystkim różnice widać w większym wydechu i chłodnicy gokartów. Maks Obst wycisnął absolutnie wszystko co możliwe i zajął P5. Maksym Burczenik podsumował weekend jedenastą lokatą, ale doświadczał problemów, przez które jego pozycja jest daleka od optymalnej. Mimo tego cały wyjazd trzeba uznać za udany

Micro Max:
Kacper Turoboyski – P3
Antoni Derebecki – P8

Mini Max:
Maksymilian Obst – P5
Maksym Burczenik – P11