NIEPRZEWIDYWALNE WARUNKI W SŁOMCZYNIE!

Zaledwie tydzień po pierwszej rundzie KMP ponownie znaleźliśmy się na torze w Słomczynie. Jak poszło reprezentantom Bambini w Baby oraz Mini? Sprawdźcie sami!

Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P5
Tomek Cichoracki – P8
Marcel Rudnicki – P10

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P4
Mikołaj Kania – P8
Antoni Kosiba – P11
Klara Kowalczyk – P16

Wszyscy nasi kierowcy dali z siebie wszystko. Tyczy się to także zawodników występujących w pokazach. W ten weekend jest Jan Sędek. Na torze jest także Adam Majek, pracujący nad otrzymaniem licencji!

Finał 1:

Baby Rok:
Marcel Rudnicki – P4
Tomek Cichoracki – P8
Mikołaj Gawlikowski – P9

Kierowcy Baby Roka nie mieli szczęścia do warunków, deszcz rozpadał się na dobre na krótko przed ich startem. Niektórzy zawodnicy w stawce nie sprostali wymaganiom, jakie postawiła pogoda. Na szczęście wszyscy reprezentanci Bambini Racing dali radę utrzymać się w torze i ścigać z rywalami. Każdy z nich ukończył wyścig w pierwszej dziesiątce, a Marcel zaliczył duży awans!

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P1
Antoni Kosiba – P3
Kacper Turoboyski – P6
Klara Kowalczyk – P14 (+5 sekund kary)

Pierwszy finał kategorii Mini to jeden z niewielu momentów tego dnia, gdzie kierowcy mieli okazję pościgać się jeszcze we względnie szybkim tempie. Zwycięzcą wyścigu okazał się Mikołaj! Antek dojechał na trzeciej lokacie, pokazując bardzo dojrzałą jazdę. Kacper przekracza linię mety na 6 pozycji. Z kolei Klara dowiozła do mety 11 miejsce, ale 5-sekundowa kara zepchnęła ją na 14 lokatę.

Finał 2:

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P1
Marcel Rudnicki – P3
Mikołaj Gawlikowski – P6

W drugim finale Baby Roka reprezentanci Bambini Racing wyciągnęli wnioski z pierwszego przejazdu i błysnęli świetnym tempem! Tomek zgarnął spektakularne zwycięstwo, Marcel przekroczył linię mety na fantastycznej, trzeciej pozycji – z kolei Mikołaj poprawił się o trzy miejsca względem pierwszego finału, co też jest bardzo pozytywnym wydarzeniem.

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P3
Antoni Kosiba – P6 (+5 sekund kary)
Kacper Turoboyski – P7
Klara Kowalczyk – P13 (+5 sekund kary)

Kolejny rewelacyjny występ Mikołaja z kolejnym finiszem w pierwszej trójce. Kacper był nawet na prowadzeniu, ale druga faza wyścigu nie poszła dokładnie po jego myśli. Antek dojechał do mety piąty, kara zepchnęła go o jedno miejsce. Podobny los spotkał Klarę, z dwunastej lokaty na mecie spadła o jedno oczko po przyznanej karze.

Finał 3:

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P3
Marcel Rudnicki – P5
Mikołaj Gawlikowski – nie ukończył

Wyścig Mikołaja niestety nie miał nawet okazji na dobre się zacząć, a już był skończony. Marcel zaprezentował solidną jazdę, podtrzymując swoją passę finiszowania w czołówce. Tomek dopisuje do swojego konta kolejne miejsce w TOP3 – powoli się do tego przyzwyczajamy i prosimy o więcej!

Mini Rok:
Mikołaj Kania – P2
Kacper Turoboyski – P3
Antoni Kosiba – P8
Klara Kowalczyk – P23 (+5 sekund kary)

Mikołaj przez cały wyścig walczył z liderem wyścigu o zwycięstwo, ale tym razem musiał zadowolić się drugą lokatą. Kacper znalazł się w bardzo podobnej sytuacji, co Mikołaj, tylko za jego plecami w starciu z rywalem o pozycję trzecią. Antek po starcie stracił kilka pozycji, ale później zaczął odrabianie strat, przez chwilę miał nawet najlepszy czas wyścigu. Klara nie ma póki co szczęścia do Autodromu Słomczyn, pięć sekund kary i dużo pecha w tym finale. Jeszcze będzie lepiej Klara!

Finał 4:

Baby Rok:
Tomek Cichoracki – P5 (P4* w klasyfikacji zawodów)
Marcel Rudnicki – P6 (P5 w klasyfikacji zawodów)
Mikołaj Gawlikowski – P14 (+5 sekund kary) (P11 w klasyfikacji zawodów)

Ostatni finał Baby Roka to duża pogoń Mikołaja z końca stawki – niestety okupiona 5 sekundami kary. Tomek i Marcel z kolei przekroczyli linię mety obok siebie, na piątym i szóstym miejscu. Marcel notuje bardzo dobry finisz w pierwszej piątce! Tomek zgromadził tyle punktów, co trzeci kierowca, ale o kolejności zdecydowała sobotnia czasówka.

Mini Rok:
Kacper Turoboyski – P3 (P4 w klasyfikacji zawodów)
Antoni Kosiba – P8 (P5 w klasyfikacji zawodów)
Mikołaj Kania – P15 (P3* w klasyfikacji zawodów)
Klara Kowalczyk – P22 (P18 w klasyfikacji zawodów)

W ostatnim wyścigu Mini Roka w ten weekend największego pecha miał Mikołaj, który stracił prowadzenie w zawodach – spotkała go podobna sytuacja, co Tomka – jego dorobek punktowy pozwala teoretycznie na zajęcie drugiej lokaty, ale słabsza czasówka spycha go na trzecią pozycję. Także pozycja końcowa Klary nie odzwierciedla jej realnego tempa w tym wyścigu. Antek kończy weekend finiszem na 8 miejscu i zdobywa zasłużony dyplom, a Kacper potwierdza bardziej udaną niedzielę kolejnym trzecim miejscem!

Bardzo dziękujemy też naszym zawodnikom, którzy w ten weekend brali udział w pokazach – obserwujemy Wasze postępy!

*Wszystkie wyniki końcowe w klasyfikacji Mini Rok są nieoficjalne, ponieważ Główna Komisja Sportu Kartingowego rozpatruje pewne kwestie związane z rozegranymi wyścigami.