Uff, ależ było gorąco w ten weekend Słomczynie – dosłownie i w przenośni ? Kierowcy zakończyli już sobotnią oraz niedzielną rywalizację w ramach drugiej rundy ROK Cup Poland. Jak poszło Bambiniakom na Autodromie Słomczyn? Zapraszamy na podsumowanie weekendu ???
– Czasówka
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Adam Bryła – P11
Adam Majek – P13

Mini Rok:
Wiktor Stalmach – P4 (gr. A)
Olek Jeleń – P4 (gr. B )
Antek Kosiba – P5 (gr. A)
Kuba Kiwalski – P5 (gr. B )
Tomek Cichoracki – P8 (gr. A)

– Wyścig 1
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P14 (+5 sekund kary)
Adam Majek – NU
Mini Rok:
Olek Jeleń – P5 (HEAT AB)
Antek Kosiba – P6 (HEAT AC)
Tomek Cichoracki – P9 (HEAT AC)
Kuba Kiwalski – P10 (HEAT AB)
Wiktor Stalmach – P14 (HEAT AB)
W Baby Roku Mikołaj był jednym z czterech kierowców, którzy mocno odjechali reszcie stawki. Adaś Bryła dojechał do mety czternasty z 5 sekundami kary, a Adaś Majek niestety był jednym z pechowców, którzy zakończyli jazdę przedwcześnie przez kolizję. W Mini Roku najlepiej pojechał Olek, dojeżdżając na piątym miejscu. Także Antek pokazał się z dobrej strony i przekroczył linię mety na P6. Tomek uplasował się dziewiąty, Kuba 10, a Wiktor 14. Wielu kierowców Bambini mniej lub bardziej ucierpiało w chaosie, jaki był obecny na torze po starcie.
– Wyścig 2
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P4
Adam Bryła – P9
Adam Majek – P16 (+5 sekund kary)
Mini Rok:
Kuba Kiwalski – P4 (HEAT AC)
Wiktor Stalmach – P7 (HEAT AC)
Antek Kosiba – P7 (HEAT BC)
Olek Jeleń – P8 (HEAT BC)
Tomek Cichoracki – P10 (HEAT BC)
W drugim wyścigu Baby Roka Mikołaj powtórzył rezultat z pierwszego startu. Adaś Bryła po bardzo dobrym rozpoczęciu utrzymał się w TOP10 aż do mety, a Adaś Majek musiał przebijać się z końca i otrzymał karę 5 sekund. W Mini Roku Tym razem najlepiej poradził sobie Kuba finiszujący na 4 lokacie. Wiktor bardzo ładną jazdą wskoczył na 7 miejsce – na tej samej pozycji w swoim drugim heacie kończył Antek. Olek tym razem na ósmej lokacie, a Tomek podsumował dzień dziesiątą pozycją.
– Wyścig 3
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3
Adam Majek – P12
Adam Bryła – P17
Mini Rok:
Antek Kosiba – P9
Kuba Kiwalski – P10
Olek Jeleń – P15
Wiktor Stalmach – NU
Tomek Cichoracki – NS
Mikołaj po bardzo dobrym wyścigu ukończył na trzecim miejscu! Adaś Majek uplasował się na 12 pozycji po wyścigu, w którym zasłużył sobie na duże brawa. Adaś Bryła niestety został obrócony w 1 zakręcie, ale jego comeback na pozycję 17 z samego końca był wspaniały! W Mini Roku duży wpływ na rywalizację miała kolizja kilku gokartów, w której uczestniczył niestety Wiktor. Olek w końcówce stracił pechowo kilka pozycji, wypadając z dobrej linii przejazdu przy omijaniu jednego z kierowców. Kuba i Antek zakończyli jazdę w końcówce pierwszej dziesiątki.
– Wyścig 4
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P5
Adam Majek – P12
Adam Bryła – NU
Mini Rok:
Kuba Kiwalski – P9
Olek Jeleń – P10
Antek Kosiba – P11
Wiktor Stalmach – P29
Tomek Cichoracki – NU
Mikołaj toczył zacięty bój o czołową trójkę aż do ostatniego zakrętu, jednak skończył na piątej lokacie. Dało mu to trzecie miejsce! Adaś Majek powtórzył 12 miejsce z pierwszego niedzielnego startu, a Adaś Bryła niestety znów miał pecha w walce i tym razem nie zdołał kontynuować jazdy. Wyścig Mini Roka został przedwcześnie zakończony z uwagi na wypadek na prostej – rozdano połowę punktów. Kierowcy Bambini do tego czasu jechali bardzo równo i toczyli zaciętą rywalizację z resztą stawki. Wiktor drugi raz dzisiaj nie miał szczęścia w walce, ale po wypadnięciu z trasy udało mu się powrócić do rywalizacji i prezentować dobre tempo.
– Klasyfikacja zawodów i generalna
Baby Rok:
Mikołaj Gawlikowski – P3 (generalna P7)
Adam Bryła – P15 (generalna P18)
Adam Majek – P16 (generalna P14)
Mini Rok:
Antek Kosiba – P9 (generalna P5)
Kuba Kiwalski – P10 (generalna P12)
Olek Jeleń – P12 (generalna P2)
Wiktor Stalmach — P31 (generalna P19)
Tomek Cichoracki – P32 (generalna P34)
W ten weekend na torze był również obecny reprezentant Bambini Racing w pokazach – Mikołaj Sulowski! Z dumą i uwagą obserwujemy postępy Mikołaja ? Dziękujemy za jak zwykle świetny doping i do zobaczenia już za tydzień, w tym samym miejscu ?