Kierowcy Bambini w ubiegły weekend rywalizowali na Torze Poznań, ostatni raz w ramach cyklu ROK CUP Poland 2019. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Antoni Kosiba zdecydował się na debiutancki start w kategorii Mini Rok!

Oto pozycje, jakie udało im się zająć w sobotniej czasówce. To właśnie z nich wystartowali do pierwszego biegu kwalifikacyjnego.

Baby Rok:

Kuba Kiwalski – P9
Mikołaj Gawlikowski – P11
Marcel Rudnicki – P13
Tomek Cichoracki – P18

Mini Rok:

Antek Kosiba – P18

Przez cały weekend Tor Poznań w szybkim tempie pokonywali również pokazowcy Bambini – Mikołaj Więckowski, Szymon Jankowski, Wiktor Stalmach oraz Antoni Szoszorek. Gorąco zachęcamy do śledzenia również ich poczynań

Oto rezultaty kierowców Bambini w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym:

Baby Rok:

Kuba Kiwalski – P12
Mikołaj Gawlikowski – P16
Marcel Rudnicki – P18 (+5 sek)
Tomek Cichoracki – P19 (+5 sek)

Na torze działo się tyle, że trudno to opisać. Mieliśmy 2 okrążenia formujące i zderzenia już podczas ich pokonywania. W czasie wyścigu kierowcy również się nie oszczędzali. Niestety, kierowcy Bambini nie wychodzili tym razem cało z opresji. To zaowocowało kilkoma karami i straconymi pozycjami po udziale w incydentach wyścigowych.

Mini Rok:

Antek Kosiba – P15

Antek zadecydował, że w ten weekend chce spróbować swoich sił w wyższej kategorii. Póki co uczy się nowego sprzętu, ale z sesji na sesję awansuje. Tym razem udało mu się podskoczyć o 3 pozycje względem czasówki. Oby tak dalej!

Jak poradzili sobie reprezentanci Bambini w Q2?

Baby Rok:

Kuba Kiwalski – P6
Marcel Rudnicki – P10
Tomek Cichoracki – P11
Mikołaj Gawlikowski – P29

Kuba i Marcel finiszują w pierwszej dziesiątce. Dobra robota i mądra jazda z wykorzystaniem potknięć innych kierowców. Zaraz za plecami Marcela wyścig zakończył Tomek. Mikołaj jechał doskonały wyścig, będąc nawet na 8 pozycji! Niestety, ostatecznie nie przejechał pełnego dystansu, bo wziął udział w kolizji. Nie poddajemy się!

Mini Rok:

Antek Kosiba – P14

W jeździe Antka widać dużo chęci. Zresztą wyniki są raz po raz nieco lepsze, także tendencja jest pozytywna. Zobaczymy, jak będzie jutro!

Kierowcy Bambini wystartowali więc do przedfinałów z następujących miejsc, wywalczonych w sobotnich kwalifikacjach:

Baby Rok:

Kuba Kiwalski – P8
Marcel Rudnicki – P13
Tomek Cichoracki – P16
Mikołaj Gawlikowski – P23

Mini Rok:

Antek Kosiba – P17

W niedzielę przed kierowcami były już tylko dwa wyścigi, kończące sezon ROK CUP Poland 2019. Na pierwszy ogień poszedł przedfinał. Oto jego rezultaty!

Baby Rok:

Kuba Kiwalski – P7
Marcel Rudnicki – P11
Mikołaj Gawlikowski – P25 (+5 sek)
Tomek Cichoracki – P30

Kuba awansował o jedną pozycję względem startu i przez chwilę jechał nawet piąty. Marcel także zaliczył awans i zakończył bieg zaraz za plecami pierwszej dziesiątki. Mikołaj zaraz po wyjeździe z pól przedstartowych był uczestnikiem incydentu i startował z końca. Otrzymał też karę 5 sekund za zderzak. Tomek miał chyba najwięcej pecha, ponieważ został wyrzucony z toru i nie mógł ukończyć biegu.

Mini Rok:

Antek Kosiba – P19

Antka spotkał podobny los, co Tomka i Mikołaja – padł ofiarą incydentu. Duży pech, zwłaszcza że wcześniej jego jazda była nie najgorsza.

Panie i panowie, później miejsce miał OSTATNI wyścig tego sezonu w ramach cyklu ROK CUP Poland! Oto pozycje, jakie zajęli w nim kierowcy Bambini Racing:

Baby Rok:

Marcel Rudnicki – P5
Tomek Cichoracki – P9
Mikołaj Gawlikowski – WK
Kuba Kiwalski – WK

W tym wyścigu działo się bardzo dużo, jak przez cały weekend w kategorii Baby Rok. Kluczową rolę w końcowych wynikach odegrała żółta flaga, wywieszona po groźnie wyglądającym incydencie. Kilku zawodników wyprzedziło swoich rywali, kiedy było to niedozwolone. Przez to sędziowie wymierzyli wiele kar, które pozwoliły części reprezentantów Bambini Racing na duży awans, ale Kuba i Mikołaj zostali też wykluczeni. Gratulujemy Marcelowi, który w tych zawodach wywalczył swój pierwszy dyplom w karierze!

Mini Rok:

Antek Kosiba – P16

Pamiętamy także o reprezentantach Bambini w pokazach. Antoni Szoszorek, Szymon Jankowski, Wiktor Stalmach i Mikołaj Więckowski stale poprawiali się na torze, przez cały weekend szukając kolejnych części sekundy do urwania 😉

Przez cały sezon kierowcy w barwach Bambini Racing dzielnie walczyli w kolejnych zawodach. Po sześciu rundach udało im się zgromadzić całkiem pokaźną liczbę punktów. Jesteście ciekawi, jakie pozycje w klasyfikacji generalnej Baby Rok zajęli poszczególni zawodnicy? Proszę bardzo!

Kuba Kiwalski – P5
Marcel Rudnicki – P9
Antek Kosiba – P11
Tomek Cichoracki – P14
Mikołaj Gawlikowski – P24

Dodatkowo Antek Kosiba w swoich jedynych zawodach w kategorii Mini Rok zgarnął 10 punktów.