Do biegów kwalifikacyjnych piątej rundy ROK CUP Poland zawodnicy Bambini Racing wystartowali z następujących pozycji:

Jakub Kiwalski – P2
Antoni Kosiba – P4
Marcel Rudnicki – P10
Tomasz Cichoracki – P16
Mikołaj Gawlikowski – P17

Kuba dosłownie otarł się o pierwszą lokatę, zabrakło 0,042 sekundy! Bardzo podobną stratę, tym razem do podium, zanotował Antek – 0,052 sek. Są to oczywiście wyśmienite rezultaty! Natura sportowca pozostawia jednak niedosyt 😉 Marcel zamyka pierwszą dziesiątkę ze stratą 0.278 sekundy do najszybszego rezultatu. Tomek i Mikołaj tym razem mieli trochę pecha, ale w wyścigach kwalifikacyjnych na pewno będzie lepiej.

W pokazach towarzyszących piątej rundzie ROK CUP Poland brali udział reprezentanci Bambini Racing – Antoni Szoszorek oraz Mikołaj Więckowski.

Biegi kwalifikacyjne

Q1

Jakub Kiwalski – P3
Antoni Kosiba – P9
Marcel Rudnicki – P12
Mikołaj Gawlikowski – P16
Tomasz Cichoracki – P21

Kuba pojechał bardzo dobry wyścig, niestety nie udało mu się utrzymać drugiej lokaty, ale jego wynik i tak jest świetny. Oby tak dalej! Antek niestety po starcie z czwartego miejsca został sklasyfikowany na mecie na 9 pozycji. Marcel finiszował na P12. Nie udało mu się wspiąć wyżej i podgonić zawodników przed nim, ponieważ wszyscy mieli dosłownie identyczne tempo. Mikołaj dowozi do mety 16 lokatę, ale mało brakowało, a zderzyłby się z Tomkem, który miał swoje problemy i skończył wyścig na 21 pozycji. Na szczęście udało się uniknąć kolizji kolegów z teamu.

Q2

Jakub Kiwalski – P3
Antoni Kosiba – P4
Marcel Rudnicki – P11
Tomasz Cichoracki – P15
Mikołaj Gawlikowski – P23 (+10 sekund)

Wyścig Kuby to praktycznie kalka Q1 – każde kółko w dobrym tempie, cały czas blisko pierwszej dwójki, z bezpieczną przewagą za plecami. Q2 o wiele lepiej poszło Antkowi, który utrzymał wysoką pozycję i najpierw mądrze się bronił, a później wypracował sobie kilka metrów zapasu, korzystając na walce za nim. Marcel tym razem ukończył pozycję wyżej niż w Q1, znów prezentując tempo czołowej dziesiątki. Tomek i Mikołaj powalczyli z kierowcami w okolicy 15 miejsca, ale trzeba przyznać, że to nie był ich dzień. Dodatkowo Mikołaj otrzymał karę 10 sekund.

Przedfinał

Jakub Kiwalski – P3 (najlepszy czas wyścigu)
Antoni Kosiba – P9
Marcel Rudnicki – P13 (+3 sekundy)
Tomasz Cichoracki – P15
Mikołaj Gawlikowski – P20

Trzecie miejsce nie chciało się odczepić w ten weekend od Kuby 😉 Tym razem udało mu się także pojechać najlepsze okrążenie wyścigu i to pomimo zaciekłych ataków na drugą lokatę! Antek i Marcel cały wyścig jechali blisko siebie. Najpierw w grupce kilku kierowców, gdzie wymieniali się pozycjami. W końcu obaj wyrwali się z przysłowiowego pociągu i dojechali bezpiecznie na pozycjach w pierwszej dziesiątce. Niestety, Marcel otrzymał karę trzech sekund, co przy mocno zwartej stawce zepchnęło go na 13 miejsce. Tomek i Mikołaj do tej pory jechali nieco gorszym tempem, ale taką samą wolą walki i chęcią poprawy, jak ich koledzy wyżej.

FINAŁ

Jakub Kiwalski – P2 (P2)
Antoni Kosiba – P10 (P9)
Marcel Rudnicki – P11 (P11)
Mikołaj Gawlikowski – P18 [+3 sekundy] (P18)
Tomasz Cichoracki – NU (P24)

Wielkie gratulacje dla Kuby, który nie tylko zdołał przerwać passę trzecich miejsc w ten weekend wskoczeniem na drugie, ale też mocno walczył o zwycięstwo! To jego pierwsze podium z karierze! Antek i Marcel znów obok siebie na mecie 😉 Obaj cały czas jechali na skraju TOP10, raz zmniejszając dystans, a raz tracąc kilka metrów. Mikołaj pojechał agresywny wyścig, broniąc się bardzo dzielnie przez kilka okrążeń i dojeżdżając na 16 pozycji.Finalnie do jego czasu wyścigu doliczono karne 3 sekundy, więc sklasyfikowano go na 18 lokacie. Tomek pechowy weekend kończy, a jakże, w pechowy sposób. W początkowej fazie wyścigu został wyrzucony z toru przez rywala i nie ukończył finału.