W miniony weekend na torze w Poznaniu odbyła się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Wśród zawodników Bambini Racing mieliśmy dwóch debiutantów.
Podczas piątkowych treningów Kacper Rogala wywalczył piąte pole startowe, a zaraz za nim Franek Czapla i Piotr Czaja – kolejno 6 i 7 pole. Jonathan Madden uzyskał czas, który uplasował go na polu 18.
W pierwszym sobotnim biegu Kacper po znakomitym wyprzedzaniu zdołał odrobić stratę do pozycji trzeciej utrzymując ją również w biegu drugim.
Franek Czapla dojechał w sobotnich biegach kolejno na miejscu 8 i 7.
Pechowo zakończył jazdę Jonathan Madden, który ostatecznie nie ukończył wyścigu pierwszego. Piotr Czaja z uwagi na kłopoty ze sprzętem zakończył bieg 1 na pozycji 15 a drugi na 13.
Niedzielny warm-up pokazał, że Kacper Rogala będzie w tym dniu walczył o najwyższe miejsce na podium. Regulację gaźników ukończył z najlepszym czasem, a w biegu pierwszym po rewelacyjnej walce z Alanem Czyżem i Damianem Mazurkiem dojechał pierwszy. Niestety nawałnica, która spowodowała odwołanie zawodów uniemożliwiła Kacprowi walkę o zwycięstwo i ostatecznie 3 miejsce.
Franek Czapla jako debiutant ukończył zawody na znakomitym 6 miejscu, Piotr Czaja na miejscu 17.
W kategorii Micro Max Bambini Racing reprezentował Axel Kożuchowski i Jonathan Madden. Axel podczas treningu oficjalnego uzyskał 11 pole startowe, a kolejne biegi ukończył na pozycji – 9,8,11 i 13 co dało mu ostatecznie pozycję 11. Jonathan Madden rywalizację zakończył na pozycji 14.
W kategorii pokazowej Baby Rok Trening Bambini reprezentował Janek Przyrowski.
Druga runda KMP odbędzie się na torze w Starym Kisielinie.